Sport - alternatywą dla uzależnień. Wakacyjna oferta dla dzieci.

Sport - alternatywą dla uzależnień. Wakacyjna oferta dla dzieci.
Od połowy lipca do połowy sierpnia w krynickiej hali MOSiR odbywają się zajęcia sportowe „Sport - alternatywą dla uzależnień”. Prowadzi je łyżwiarka figurowa Dorota Pieńkoś, dwukrotna Mistrzyni Polski Juniorów, w której głowie pomysł zajęć się narodził. 

     Oprócz ćwiczeń na lodzie, gimnastycznych, baletowych, ruchowych czy biegowych odbywają się też zajęcia teoretyczne. - „Postanowiłam zaangażować dzieci podczas wakacji, aby przy okazji zajęć na lodzie pochłonęły także wiedzę na temat profilaktyki uzależnień. Pedagodzy uświadamiają, czym są uzależnienie wszelkiego rodzaju. Nie tylko od używek, ale i np. od komputera. -wyjaśnia  Dorota Pieńkoś, która do wakacyjnej akcji zaprosiła znanych sportowców: Katarzynę i Pawła Zygmuntów, Pawła Kołodzieja oraz Annę Filipowska. - „Sport jest bardzo dobrą metodą wychowawczą. Uczy punktualności, skupienia poszanowania dla rówieśników i trenera. Dzieci nabierają nawyki, które przydają się w życiu. Mam na myśli nie tylko łyżwiarstwo figurowe, ale i inne dyscypliny sportu. A w Krynicy - Zdroju są doskonałe warunki do trenowania, tylko rodzice muszą przyprowadzić dzieci. Im wcześniej tym lepiej. Potrzebny jest okres próbny dla dziecka, w którym obserwuje się, czy ma ono do niego predyspozycje” - dodaje łyżwiarka, która do roku prowadzi Klub Łyżwiarstwa Figurowego „Biellmann”. Stwierdziła bowiem, że jest w Krynicy zapotrzebowanie na ten rodzaj sportu. Odkryła już nawet dwie, trzy małe perełki łyżwiarskie wśród dzieci, które biorą udział w zajęciach na lodzie. 
 Wakacyjny projekt „Sport alternatywą dla uzależnień” dofinansowany jest przez krynicki Urząd Miasta.
*****
Łyżwiarka figurowa Dorota Pieńkoś pochodzi z Lublina. Na lodzie stanęła, gdy miała dwa latka. Jej mama również była łyżwiarką. Do Krynicy przyjeżdżała na obozy kondycyjne, a także na zawody. Jak mówi, Krynica jest jej drugim domem. Wzorcem łyżwiarki jest dla niej Katarzyna Witt, która miała okazję poznać. Za jedna z najtrudniejszych figur uważa piruet - biellmann, a w skokach - aksel.

(Red. M) fot. A. Gulewicz.
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze

2012-09-11 01:46:32 - klaid ip:94.170.121.22
cudowny pomysl oby takich pomyslow wiecej!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica