Sportowa rywalizacja z pomysłem. Stoisko Małopolskiej Sieci LGD na Spartakiadzie w Ptaszkowej.

Sportowa rywalizacja z pomysłem. Stoisko Małopolskiej Sieci LGD na Spartakiadzie w Ptaszkowej.
W najbliższą sobotę, tj. 7 marca br., odbędzie się 60/XVI Jubileuszowa Zintegrowana Zimowa Spartakiada Dziecięca. Coroczne zawody w Ptaszkowej są już tradycją. Jednak tym razem Wydarzenie będzie nie tylko szansą na sportową rywalizację, ale również dyskusję o rozwoju regionu.

Na placu przed budynkiem Sołectwa, podobnie jak w latach ubiegłych, zawodnicy zmierzą się z wieloma wymagającymi konkurencjami. Tym razem to jednak nie wszystko, bowiem na stoisku Małopolskiej Sieci LGD i LGD „Korona Sądecka” czekać będzie jeszcze więcej atrakcji – zarówno dla młodszych, jak i starszych uczestników Wydarzenia. Tam od godziny 10:00 mieszkańcy podzielą się pomysłami na zmiany w swoim najbliższym otoczeniu.
     Krzyżówki, angażujące zagadki oraz malowanie twarzy – to zajęcia, które z pewnością zainteresują najmłodszych uczestników sobotniej Spartakiady. MS LGD zadbała też o smaczne przekąski dla wszystkich uczestników Wydarzenia. Na specjalnie przygotowanym stoisku będzie można degustować wiele miejscowych przysmaków. Lokalne potrawy zostaną przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich. Dorośli będą mogli wziąć udział w konkursie „Mam Pomysł” polegającym na przedstawieniu planów i koncepcji na rozwój regionu. Jego celem jest znalezienie rozwiązań, które mogą przyczynić się w przyszłości do zwiększenia atrakcyjności danego obszaru. Chętni zgłoszą swoje pomysły za pośrednictwem formularzy dostępnych na stoisku. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się pod adresem www.lgd.malopolska.pl. Podczas sobotniego spotkania odbędzie się także głosowanie na najciekawsze projekty beneficjentów programu „Dobre Praktyki”.
     Inicjatywa Małopolskiej Sieci LGD skierowana jest do mieszkańców obszarów wiejskich, przede wszystkim gmin: Chełmiec, Grybów, Kamionka Wielka, stanowiących obszar działania LGD „Korona Sądecka”. Będzie to już drugie tego rodzaju Wydarzenie organizowane przez Małopolską Sieć LGD. Do końca czerwca podobne eventy odbędą się w kilkudziesięciu innych regionach województwa małopolskiego.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej Małopolskiej Sieci LGD oraz na dedykowanym profilu na portalu Facebook.

Kontakt dla mediów:
Maciej Szostak, Prezes Małopolskiej Sieci Lokalnych Grup Działania
e-mail: biuro@lgd.malopolska.pl
Informacja uzupełniająca:
Małopolska Sieć LGD jest Związkiem Stowarzyszeń zrzeszającym Lokalne Grupy Działania, funkcjonujące na zasadzie partnerstwa terytorialnego. Terenem działalności LGD-ów są obszary wiejskie. Do zadań MS LGD należy pomoc jej członkom w realizacji lokalnych inicjatyw, mających na celu rozwój regionu i ich mieszkańców. W ramach promocji Sieci realizowany jest projekt „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”.

MTV24
 
Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica