Szymon Bębenek - twarzą Team Rossignol Polska.

Szymon Bębenek - twarzą Team Rossignol Polska.
12 letni Szymon Bebenek, zawodnik Klubu Narciarskiego Gondola Krynica podpisał umowę sponsorską z firmą PM Sport na sprzęt Rossignol Lange. W ten sposób - obok m.in. snowbordzisty Michała Ligockiego i narciarki Agnieszki Gąsienicy Daniel - stał się twarzą renomowanego francuskiego producenta nart i akcesoriów narciarskich. 

W młodym narciarzu z Krynicy - Zdroju dostrzeżono ubiegłoroczne dobre starty i objęto programem Local Program Talent. Projekt ten wspiera sportowców między 12 a 17 rokiem życia, którzy uprawiają różne dyscypliny, posiadają pasję oraz motywację do rozwijania swojego talentu. W kraju Szymon nie ma równego sobie zawodnika. Posiada ponad 50 pucharów i tyle samo złotych medali. Największym osiągnięciem narciarza jest zdobycie pierwszego miejsca w zawodach FIS w Rycky (Czechy), a także czwarta pozycja na Mistrzostwach Świata Trofeo Topolino we Włoszech.
     Jego główną specjalnością jest slalom, lecz pracuje również nad gigantem i super gigantem. Trenuje pod okiem ojca, a na wyjazdach - pod kierunkiem słoweńskiego trenera Pavla Grasića, jednego z najlepszych w Europie Wschodniej. Obecnie Szymon przygotowuje się bardzo intensywnie do nowego sezonu
*****
Klub Narciarski „Gondola” Krynica szkoli dzieci i młodzieży w jeździe na nartach. Członkami klubu są młodzi ludzie nie tylko z Krynicy, ale także Muszyny, Nowego Sącza , Krakowa i Warszawy. Zapisy przyjmuje kierownik KN Gondola Wojciech Bębenek tel. kontaktowy: 603839409.
 
(MK) fot. UM Krynica - Zdrój. 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica