Tylicz – Farma Lama: Zawody konne za nami.

Tylicz – Farma Lama: Zawody konne za nami.
Prezentacja jeźdźców i koni rozpoczęła Zawody Konne w Tyliczu. Organizatorem sportowych zmagań (24 sierpnia) była „Farma Lama”, na terenie której się odbyły. Najmłodszą zawodniczką była 9. letnia Kamila Stawarska, która zajęła drugie miejsce w skokach mini „L”.

W zawodach uczestniczyli sportowcy ze stajni: Muszyna - Złockie, Kamionki Wielkiej i „Farmy Lama” w Tyliczu. Rozegrano konkurencje skoków niskich przez przeszkody mini „L” (poniżej 40 cm.), „LL” (poniżej 60 cm) oraz wysokich „L” ( do 100 cm). W konkurencji mini „L” startowały młode konie, dla których były to pierwsze przejazdy. „Zawody mają na celu pokazanie, że koń i jeździec umieją współpracować" - mówi sędzia główny zawodów Beth MacCatee, właścicielka „Farmy Lama”. Na zakończenie wręczała ona nagrody. Zawody zakończyła runda honorowa. Całe stado prowadził koń, który je wygrał.
   Farma Lama jest położona wśród malowniczych gór Beskidu Sądeckiego, niedaleko centrum Tylicza. Tutaj od 15 lat, każdego lata odbywają się zawody konne. Farma jest także jednym z największych w regionie ekologicznym gospodarstwem agroturystyczny. Oprócz koni, hoduje się tutaj owce, kozy, krowy. Fama oferuje jazdy konne dla początkujących i zaawansowanych. Instruktor poprowadzi również zajęcia hipoterapii dla dzieci niepełnosprawnych.

Małgorzata Kareńska fot. aut.

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica