Tylicz. Odkryj uroki narciarstwa biegowego

Tylicz. Odkryj uroki narciarstwa biegowego
Osada Turystyczna „Domki w lesie” w Tyliczu zorganizowała (22 stycznia) pierwszą edycję World Snow Day, będącą inicjatywą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FiS). Program został skierowany przede wszystkim do dzieci, które ma zachęcić do czerpania przyjemności z zabaw na śniegu.

Impreza propaguje głównie narciarstwo biegowe. Chodzi o to, aby jak najwięcej osób odkryło uroki tej dyscypliny sportu zimowego, zachęciło do postawienia pierwszych kroków na biegówkach, a przy tym się świetnie bawiło. World Snow Day 2012 został zorganizowany w 39 krajach Europy i świata, łącznie odbyło się 225 imprez!
  Tylicz to jedna z kilku miejscowości w Polsce, w której Towarzystwo Narciarskie „Biegówki” - jako współorganizator WSD - zorganizowało niedzielny rodzinny piknik na śniegu i zapewniło wiele atrakcji. W ośrodku „Domki w Lesie” znajduje się bowiem trasa biegowa o długości około 2,5 km oraz wypożyczalnia nart biegowych dla dorosłych i dzieci marki Rossignol. Podczas imprezy dla wszystkich chętnych udostępniono nieodpłatnie ponad 60 kompletów nart biegowych, których - jak mówi Jerzy Karakuła, instruktor narciarstwa alpejskiego - po godzinie zabrakło. Ok. 100 osób trenowało pod okiem wykwalifikowanych instruktorów narciarstwa. Były też m.in.: turniej unihokeja, zawody w narciarstwie biegowym, a także gry i zabawy na świeżym powietrzu.
     Warunki pogodowe - śnieg i mróz - sprzyjały. Wiele osób tego dnia po raz pierwszy założyło narty i miało przy tym dużo dobrej zabawy. Wszystko to sprawiło, że impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
 ******
28 stycznia (sobota) o godz. 11 odbędzie się oficjalne otwarcie trasy biegowej z Góry Parkowej do Tylicza. Imprezą towarzyszącą będzie piknik z narciarstwem biegowym w tle.

Małgorzata Kareńska & Andrzej Gulewicz

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze

2012-01-23 21:46:06 - fenikis ip:83.29.237.32
wielkie brawa dla jurka niech sie cos dzieje tyliczanin pozdrawia
2012-06-20 22:44:31 - Meny ip:193.25.0.15
gdzie te 100 OS.. TAM NAWET 30 NIE BYŁO porażka na całego, ale media muszą kreować reklamę domków w lesie
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica