W turnieju „Brydż na Sądecczyźnie” walczyli O Puchar Burmistrza.

W turnieju "Brydż na Sądecczyźnie" walczyli O Puchar Burmistrza.
W sali balowej Starego Domu Zdrojowego rozegrano (26 lipca) turniej z cyklu „Brydż sportowy na Sądecczyźnie”. W zawodach o Puchar Burmistrza Krynicy – Zdroju wystartowało około 40 zawodników.

Brydż sportowy jest grą karcianą. Wynik osiągnięty w danym rozdaniu jest porównywany z wynikami osiągniętymi przez innych graczy rozgrywających to samo rozdanie z tym samym układem kart. - „Jest to brydż porównawczy. Wszyscy grają w te same rozdania. Ci, którzy otrzymują najlepsze wyniki, ze wszystkich rozdań zwyciężają w turnieju. – wyjaśnia Adama Waśko, organizator turnieju. – „Gramy od 5 lipca. Są brydżyści m.in. ze Słowacji, poza tym z Wieliczki, Mielca, Rzeszowa, Nowego Sącza, Tarnowa, Krakowa, Bochni. W sumie w turnieju uczestniczy ok. 40 osób".
    Turniej „Brydż na Sądecczyźnie” składa się z 11 gier. W Krynicy – Zdroju rozegrano czwartą – „O Puchar Burmistrza”. W tym roku zawody rozegrane zostaną jeszcze m.in. w Muszynie, Łącku, Podegrodziu. Zakończeniu rozgrywek odbędzie się w połowie września.
    Pierwszy międzynarodowy mecz brydżowy rozegrano w latach 30. XX wieku. Polscy zawodnicy po raz pierwszy wystąpili w tej dyscyplinie sportu na arenie międzynarodowej w 1957 roku. Ogólnoświatową organizacją brydża sportowego jest Światowa Federacja Brydża (WBF), w Europie działa Europejska Liga Brydżowa (EBL), a w Polsce - Polski Związek Brydża Sportowego (PZBS)

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica