Witamy na 5 etapie TDP: Kopalnia Soli

Witamy na 5 etapie TDP: Kopalnia Soli
152 kilometry będą mieli do pokonania kolarze na piątym etapie 75. Tour de Pologne. Peleton wystartuje z Kopalni Soli „Wieliczka” i będzie finiszował w Bielsku-Białej. W żółtej koszulce lidera zobaczymy Michała Kwiatkowskiego (Team Sky).

Polak objął prowadzenie w wyścigu po wczorajszym etapie z metą w Szczyrku. Finałowy podjazd pod Orle Gniazdo był popisem polskiego kolarza, który wyprzedził zwycięzcę ubiegłorocznego wyścigu Dylana Teunsa (BMC Racing Team) i zdobył żółtą koszulkę. Dziś drużyna Sky zrobi wszystko, aby tej koszulki nie stracić.

Piąty etap to pofałdowana, interwałowa trasa z trzema Górskimi Premiami TAURON – Hucisko, Rychwałd oraz najbardziej wymagająca Przełęcz Przegibek – to niemal siedmiokilometrowy podjazd z różnicą wzniesień ponad trzysta metrów. Na trasie znajdują się także dwie Lotne Premie LOTTO – w Międzybrodziu Bialskim oraz Bielsku-Białej.

Peleton wystartuje z miejsca szczególnego – Kopalni Soli „Wieliczka”. To wieloletni partner Tour de Pologne, a także fundator wyjątkowych nagród dla najlepszych kolarzy – solnych rzeźb i pucharów, które ozdabiają kolekcje zawodników od wielu lat. Start honorowy nastąpi o 12:50, a start ostry pięć minut później. Przyjazd kolarzy na metę w Bielsku-Białej zaplanowany jest na ok. 16:40.

Trasa 5 etapu: http://www.tourdepologne.pl/pl/trasa/?id=5
Animacja 5 etapu: https://www.youtube.com/watch?v=L_28mrduZ3M

Liderzy klasyfikacji:
Klasyfikacja Generalna CARREFOUR – Michał Kwiatkowski (Team Sky)
Najlepszy Góral TAURON – Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice)
Najlepszy Sprinter HYUNDAI – Jose Alvaro Hodeg (Quick-Step Floors)
Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO – Jenthe Biermans (Katusha Alpecin)
Najlepszy Polak LOTOS – Michał Kwiatkowski (Team Sky)
Klasyfikacja drużynowa: BMC Racing Team

MTV 24
Źródło : Lang Team Warszawa
 
Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica