Złockie. Airsoftowa gra wojenna.

Złockie. Airsoftowa gra wojenna.
W nocy przygraniczne placówki wymyślonej Republiki Talabinu, w górskim bezludnym terenie zostały zlikwidowane, a cały obszar opanowany przez nieznanego napastnika. Tak rozpoczęła się (20 kwietnia) airsoftowa gra w muszyńskich lasach (Złockie, Jasieńczyk).

Uczestnicy rozgrywek zostali podzieleni na dwie armie. Każda z nich miała dowodzącego,  a także medyków i saperów. Zadanie polegało na odzyskaniu utraconego terenu, na którym pojawiły się oddziały rozpoznawcze nieprzyjaciela. Ten ostatni zamierzał zaprowadzić na nich swój ład i porządek.
   To scenariusz hipotetycznej walki, opierający się na działaniach konfliktu granicznego dwóch stron, z dołączeniem sił partyzanckich, działających destabilizująco. Drużyny wykonywały punktowane zadania. Zwyciężyła ta z nich, która zdobyła ich najwięcej. Wojownicy zwycięskiej strony zostali nagrodzeni kulkami 0,5 kg/ na łebka.
*****
Airsoft to zespołowa gra, której celem jest trafienie przeciwnika plastikową kulką. Scenariusze naśladują fikcyjne lub historyczne działania wojenne, policyjne lub potyczki oddziałów paramilitarnych. W czasie rozgrywki obowiązuje zestaw zasad bezpieczeństwa spisanych w tzw. prawie ASG. Najważniejszą z nich jest obowiązek używania okularów ochronnych. Gry odbywają się w odludnych miejscach, często w lasach i na poligonach wojskowych. Repliki ASG powstały po II wojnie światowej w Japonii, aby umożliwić ćwiczenia oddziałom militarnym, które podlegały wówczas rygorystycznym przepisom dotyczącym posiadania i używania broni palnej. U podstaw airsoftu leży tradycja bushidō, która kładzie nacisk na honor, szacunek dla przeciwnika i samodoskonalenie. Pierwsze komercyjne repliki pojawiły się na rynku w latach osiemdziesiątych.
 
Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica