"The Wonder Of You" - Elvis Presley deklasuje Madonnę i ustanawia nowy rekord na Brytyjskiej Liście Przebojów!

"The Wonder Of You" - Elvis Presley deklasuje Madonnę i ustanawia nowy rekord na Brytyjskiej Liście Przebojów!
 ELVIS PRESLEY DEKLASUJE MADONNĘ I... USTANAWIA NOWY REKORD NA OFICJALNEJ BRYTYJSKIEJ LIŚCIE PRZEBOJÓW!

W piątek 28 października br. nowy album Elvisa Presley'a zatytułowany "The Wonder Of You" (będący kontynuacją bestsellerowego "If I Can Dream. Elvis With The Royal Philharmonic Orchestra") zadebiutował na Oficjalnej Brytyjskiej Liście Przebojów
Przygodę z brytyjskim rankingiem płyta rozpoczęła od... miejsca pierwszego! W drodze na szczyt król rock'n'rolla pokonał m.in Michaela Buble (miejsce drugie) oraz Lady Gagę (pozycja trzecia). Tym samym płyta "The Wonder Of You" została trzynastym albumem Elvisa, który dotarł na sam szczyt zestawienia a Presley... ustanowił nowy rekord w historii brytyjskiego rankingu - umieścił najwięcej (jako artysta solowy) płyt na PIERWSZYM MIEJSCU LISTY pokonując m.in wciąż nagrywającą i występującą Madonnę!
Sukces nowego albumu Presley'a na brytyjskiej liście odbił się szerokim echem w światowych mediach.
 
A jaka jest płyta "The Wonder Of You. Elvis With The Royal Philharmonic Orchestra"

Krążek otwiera doskonała wersja przeboju „A Big Hunk O’Love” do skomponowania której użyto nie oryginalnej ścieżki wokalnej Elvisa z 1958 roku lecz… nagrania koncertowego! Dzięki temu otrzymujemy bardzo dynamiczny początek płyty, w którym solowe partie Jamesa Burtona (gitara) i Glena D.Hardina (pianino) pięknie uzupełniają się z partiami Królewskiej Orkiestry Filharmonicznej.

Tuż po „A Big Hunk O’Love” otrzymujemy niezwykle zaskakujące, nowatorskie i całkowicie odbiegające od oryginału „I Got A Think About You Baby”. Brzmienie utworu zdecydowanie bardziej przypomina tutaj klimatem nagrania z krążka „Viva Elvis” niż oryginalne utwory zarejestrowane w Stax Studio w 1973 roku.

"Suspicious Minds", to kolejna propozycja na płycie. Jest pięknie! Dodane sekcje smyczkowe w żaden sposób nie odebrały mocy i pasji zawartej w oryginalnym wykonaniu.

Album "The Wonder Of You" nie tylko zaskakuje… Buduje również (a może przede wszystkim) niezwykły nastrój. Ballady takie jak "Don't", "Love Letters", "Starting Today", "Always On My Mind czy "Memories" idealnie nadają się na długie jesienne wieczory … Może spędzane w towarzystwie ukochanej osoby, przy romantycznej kolacji i blasku migocących świec? Taka właśnie jest ta płyta …do rozmarzenia się… Do zakochania…

Na "The Wonder Of You" mamy wszystko co zawiera się w słowach ELVIS PRESLEY. Mamy rock'n'rolla, piękne ballady a nawet pieśni gospel (nowa wersja "Amazing Grace" jest fenomenalna… A klasyczne brzmienie skrzypiec tylko podkreśla piękno i potęgę tej wspaniałej pieśni.)

Cały materiał został zremasterowany i idealnie zmontowany. Nowe instrumenty zostały dołożone do oryginalnego wokalu Elvisa w sposób bardzo przemyślany i z dużym wyczuciem smaku. Słowem, wszystko brzmi tak jakby właśnie kilka dni temu Elvis Presley opuścił londyńskie studio przy Abbey Road…

Album zamyka piękny duet Elvisa z niemiecką wokalistką Helen Fisher, "Just Pretend".

Jeśli więc jeszcze nie słuchaliście "nowego" Elvisa to GORĄCO POLECAM!  
Autor: Mariusz Ogiegło
Źródła: www.elvispromisedland.blog.pl

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica