Wystartowały opolskie Debiuty ( K.F.P.P. OPOLE 2016 )

 Wystartowały opolskie Debiuty  (  K.F.P.P. OPOLE 2016  )
K.F.P.P. OPOLE 2016
K.F.P.P. OPOLE 2016  w TVP  wystartuje w czerwcu

11 artystów powalczy o nagrodę im. Anny Jantar. 25 kwietnia, podczas warszawskich przesłuchań, zdecydowano kogo widzowie Jedynki zobaczą 3 czerwca w koncercie Debiuty 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.


Do udziału w koncercie Debiuty wpłynęło 156 zgłoszeń. Z nadesłanych zgłoszeń Komisja kwalifikacyjna w skład, której weszli przedstawiciele Rady Artystycznej Festiwalu oraz TVP1, wybrała 17 artystów, najbardziej wyróżniających się muzyczną osobowością. W miniony poniedziałek zaprezentowali oni swoje umiejętności podczas przesłuchań w studiu radiowym w Warszawie. Spośród nich wybrano 10-ciu wykonawców, którzy zaprezentują się na deskach opolskiego amfiteatru. Do zwycięskiej dziesiątki dołączy artystka, która wygrała Opolskie Eliminacje do tegorocznych Debiutów zorganizowane przez Narodowe Centrum Piosenki w Opolu.

Podczas koncertu Debiuty, przed opolską publicznością oraz widzami TVP, wystąpią:

Antek Smykiewicz - 22 mln oglądalności debiutanckiego singla, na trzy miesiące po premierze uplasował się na pierwszym miejscu na oficjalnej liście najczęściej rozgrywanych piosenek w polskich rozgłośniach radiowych.

Kortez - 15 mln subskrybentów własnego kanału Youtube, 4 nominacje do Fryderyków, zwycięzca w kategorii „Debiut roku” i wyprzedany każdy koncert na trasie.

Bovska - pierwszy nakład płyty wyprzedany w dwa dni od premiery a singiel wykorzystany w bijącym popularność filmie „Planeta Singli".

Leski - Otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii "Debiut roku" oraz pierwsza nagrodę Programu Trzeciego Polskiego Radia "Mateusz" w kategorii muzyka rozrywkowa - debiut.

Michał Sobierajski - Zdobył pierwsze miejsce na międzynarodowym konkursie pianistycznym Concours musical de France w Paryżu oraz indywidualne wyróżnienie na międzynarodowym konkursie młodych zespołów jazzowych Jazz Juniors. Został finalistą międzynarodowego konkursu kompozytorskiego muzyki filmowej Transatlantyk Instant Composition Contest. Otrzymał pierwsze miejsce w konkursie Skoda Audio-Muzyka w radiowej Trójce.

Jóga - jako jedyny zespół z Polski została zwycięzcą międzynarodowego konkursu Converse Rubber Tracks. Wybrany spośród 9 000 zgłoszeń z całego świata, dostał możliwość odbycia sesji nagraniowej w w legendarnym Hansa Tonstudio w Berlinie, w którym powstawały albumy takich artystów jak U2, David Bowie, Iggy Pop czy Depeche Mode. Za realizację dźwięku i wsparcie produkcyjne podczas sesji odpowiadał Aaron Bastinelli na co dzień pracujący w nowojorskim studiu, który współpracował m.in. z Bono, Markiem Fosterem czy The Roots. W tym roku otrzymali zaproszenie na Open'er Festiwal i Off Festiwal w Katowicach.

Zimowa - zespół doceniony przez Program Trzeci Polskiego Radia, w 2015 roku wystąpił z pełnym koncertem w studiu im. Agnieszki Osieckiej, transmitowany na żywo na ogólnopolska antenę. Od roku są zapraszani na polskie festiwale, skutecznie budując swoją markę i zdobywają coraz więcej fanów. Za finalne brzmienie ich debiutanckiego albumu odpowiada, Marcin Cichy z legendarnej londyńskiej wytwórni Ninja Tune.

SALK - Cała czwórka muzyków może pochwalić się nie lada doświadczeniem – byli członkami takich projektów jak FRÁ LEIKSKÓLA, Qferau, Baum, Hatbreakers. Michał Sarapata współpracował również z Teatrem Starym i Kinem Mikro (muzyka na żywo do filmu niemego).

Daria Zawiałow - Objawienie Europejskich Targów Muzycznych „Co jest grane?”. Zdobyła nagrodę Gran Pix podczas 8. Festiwalu Młodych Talentów i jedna z olśnień podczas festiwalu Spring Break.

Rootzmans - Laureaci konkursu Festiwalu Rock in Mińsk. Podczas Debiutów Reggaelandua gitarzysta został wybrany najlepszym muzykiem. Wokalista zespołu, Piotr Świderski, został zaproszony do współpracy przy płycie ukraińskiego zespołu, Kozak System, na której również możemy usłyszeć takich artystów jak Kamil Bednarek, Maryla Rodowicz, czy Enej.

Marta Zalewska - Laureatka międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów skrzypcowych i wokalnych, na stałe związana z Filharmonią Dowcipu. (wybór przewidziany regulaminowo, dokonany przez miasto Opole - Narodowe Centrum Polskiej Piosenki)

Materiał  Telewizja Polska

 Zapraszamy widzów  Telewizji  MTV24.TV  i ATV  na bezpośrednie transmisje  w dniach 3-5. VI. 2016  , specjalne relacje , wywiady, konkursy , pozdrowienia od gwiazd  tylko na naszych antenach  MTV24.TV i ATV

Opraocwał : Music Media Press  dla MTV24.TV
Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica