DIANA KRALL już 2 października poleca "Strefa Muzyki" - malopolskie.tv

DIANA KRALL już  2 października poleca "Strefa Muzyki" - malopolskie.tv
DIANA KRALL królowa na jesień 2012
To jeden z najpiękniej zrealizowanych fragmentów najnowszej płyty Diany Krall pt. Glad Rag Doll, która swoją premierę będzie miała 2 października 2012 r. w wytwórni Verve.

Piosenka powstała w końcówce lat 20. Wykonana została oryginalnie przez Annette Hanshaw w 1927 r. jako jeden z wielu utworów zarejestrowanych wtedy po raz pierwszy w historii fonografii. Mówi±c o oryginalnej wokalistce utworu, Diana Krall przyznaje: „Słuchałam Annette Hanshaw, zanim jeszcze poznałam Carmen McRae czy Ernestine Anderson. Uwielbiam sposób, w jaki ona śpiewała”.Producent T- Bone Burnett mówi o decyzji przywoływania dawnego repertuaru: „Staraliśmy się sobie wyobrazić, że siedzimy z daną osobą w jednym pokoju. Zadawaliśmy sobie pytanie, jakby brzmiały dziś te utwory, gdyby Annette Hanshaw czy Lee Morse mogły je tu, w tym pokoju wykonać. Pewnie brzmiałyby tak, jak wykonujemy je my tu i teraz”.
Niezależnie od czasu i miejsca Diana Krall mówi o Just Like Butterfly: „To moja ulubiona piosenka, ale nie zamierzam na tej płycie brzmieć jak tamte dawne artystki. Bardziej chodzi o historię, którą staram się w tych utworach opowiedzieć”. Dodaje z uśmiechem: „Dwa razy w Just Like a Butterfly That’s Caught In The Rain powtarza się słowo »samotna«. Ok., jestem teraz sama. O to chodzi”.

Opracował i poleca : M & A Media , współpraca :  PROJEKT INFO  ( www.projektinfo.pl )

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica