HITPARADA'80 ( 7.IX.2012 ) w ERGO ARENIE - Gdańsk-Sopot poleca "Strefa Muzyki"-Malopolskie.tv

HITPARADA'80  ( 7.IX.2012 ) w ERGO ARENIE - Gdańsk-Sopot poleca "Strefa Muzyki"-Malopolskie.tv
SYSTEMS IN BLUE "Gwiazda' HITPARADA'80
Wrzesień będzie należał do tanecznych rytmów lat 80-tych. Na scenie Ergo Areny (Gdańsk-Sopot) , już 7.IX , wystąpią topowi artyści muzyki dance lat 80tych. Na scenie pojawią się: FANCY,C.C.CATCh , GAZEBO i SYSTEMS IN BLUE ( tych ostatnich dziś przybliżamy widzom Malopolskie.tv.


SYSTEMS IN BLUE – to niemiecki zespół muzyki disco który tworzą obecnie Michael Scholz i Detlef Wiedecke. Obaj panowie to nie kto inny jak dawni muzycy sesyjni, których niesamowite głosy wykorzystywał Dieter Bohlen w latach 1985 do 2001 roku we wszystkich swoich projektach muzycznych. To właśnie oni i nieżyjący już Rolf Kohler, to oryginalne brzmienie takich zespołów jak Modern Talking czy Blue System a ich głosy to nie tylko podkłady w refrenach, ale również słynne wysokie chórki tak charakterystyczne dla lat 80- tych.

W 2003 roku po odejściu spod skrzydeł Bohlena i artystycznym konflikcie z tym niemieckim pop tytanem artyści przy współpracy z producentem Thomasem Widratem stworzyli własny projekt muzyczny SYSTEMS IN BLUE, który już z nazwy miał nawiązywać do najlepszej epoki w dziejach muzyki disco i flagowego solowego projektu Bohlena czyli grupy BLUE SYSTEM. Zresztą nie tylko nazwa zespołu jest celowym zabiegiem marketingowym. Również styl muzyczny, który uprawiają, to kwintesencja tego co stworzył w owym okresie Dieter Bohlen. Kilka z kompozycji grupy SYSTEMS IN BLUE to czysty żart muzyczny z niektórych piosenek BLUE SYSTEM – linią melodyczną, brzmieniem i aranżacją bezpośrednio celują w wielkie hity tamtego zespołu takie jak „Magic Symphony” czy „Deja Vu”, ale jest również cały repertuar piosenek, które nie kopiują oryginału i wnoszą powiew świeżości w tym gatunku. Piosenki takie jak „Point Of No Return”, „Dr NO”, czy „Ten Thousand and One Night” to doskonałe utwory taneczne, przy których występuje mrowienie karku a nogi same rwą się do tańca. Warto dodać, że członkowie zespołu SYSTEMS IN BLUE tworzą również dla wielu innych wykonawców muzyki disco w Niemczech takich jak PATTY RYAN, MARK ASHLEY czy THOMAS FISCHER.

NIE MOŻE ZABRAKNĄC W ERGO ARENIE  ŻADNEGO FANA TANECZNYCH RYTMÓW !!!!
HITPARADA 80′ część I – jest sceniczną imprezą rozrywkową, zaplanowaną jako wydarzenie cykliczne, skierowana do wszystkich miłośników muzyki tanecznej. Moda na zespoły, które swoje triumfy święciły w latach 80-tych i 90-tych ubiegłego stulecia wciąż nie mija, a wylansowane przez nich przeboje nie straciły nic ze swojej melodyjności i rozpoznawalne są nawet współcześnie przez przedstawicieli najmłodszych pokoleń.

Im bardziej wiodące stacje radiowe i telewizyjne bojkotowały ten typ muzyki uważając go za kicz tym bardziej narastała nostalgia za minionymi czasami i utworami, które wbrew temu co obecnie króluje na listach przebojów, dawało się zanucić czy zaśpiewać.

HITPARADA 80′ jest lekarstwem na tę obłudę niektórych mediów i niepowtarzalną szansą na to, by ponownie, po upływie ponad dwóch dekad, posłuchać niepowtarzalnych melodii i spotkać na żywo artystów, dzięki którym nasza młodość była taka piękna i kolorowa. Zapytacie Państwo: „a po co nam już to?” Odpowiedź da jedna z zaproszonych gwiazd tej edycji HITPARADY 80′ C.C. CATCH w jednym ze swoich hitów. A jego tytuł brzmi „Cause you are young” czyli „dlatego, że jesteśmy młodzi”. I słuchając tej muzyki tacy zawsze zostaniemy.


 

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica