MTV24.TV poleca: Dawid Podsiadło z Bursztynowym Słowikiem podczas Polsat SuperHit Festiwal!

MTV24.TV poleca: Dawid Podsiadło z Bursztynowym Słowikiem podczas Polsat SuperHit Festiwal!
Polsat Super Hit Festiwal 2015

Dawid Podsiadło z Bursztynowym Słowikiem podczas Polsat SuperHit Festiwal!

Dawid Podsiadło otrzymał z rąk Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego - Bursztynowego Słowika podczas otwierającego Polsat SuperHit Festiwal 2015 - „Koncertu Platynowego”. Na scenie Opery Leśnej w Sopocie usłyszeliśmy plejadę polskich artystów, których płyty w 2014 roku uzyskały status co najmniej platynowych. Podczas pierwszego dnia festiwalu wyróżniliśmy również wykonawców, których przeboje były najchętniej kupowanymi i odsłuchiwanymi w Internecie, a pełen muzycznych emocji dzień zakończyliśmy piosenkami warszawskiej ulicy, które ze Szwagierkolaską od 20 lat śpiewa cała Polska.

Pierwszego dnia Polsat SuperHit Festiwal scena mieniła się wszystkimi odcieniami platyny.
„Koncert Platynowy” otworzył zespół HEY, prawdziwi kolekcjonerzy platynowych płyt. Legenda polskiego rocka wykonała w koncercie swoje trzy piosenki, a statuetkę Platynę Platyn wręczył Katarzynie Nosowskiej i muzykom zespołu - Muniek Staszczyk. Na scenie Opery Leśnej tego wieczoru zobaczyliśmy również Piersi, Dawida Kwiatkowskiego, Rafała Brzozowskiego, Melę Koteluk, grupę LemON, Sylwię Grzeszczak, Donatana i Cleo, oraz zespół Enej. Specjalną statuetką „Koncertu Platynowego” uhonorowany został Artur Rojek, którego pierwsza płyta solowa „Składam się z ciągłych powtórzeń” była najchętniej kupowanym albumem w 2014 roku w tradycyjnej sprzedaży. „W uznaniu fantastycznego debiutu i z prośbą abyś na nim nie poprzestał!” – apelował wręczający wyróżnienie Darek Maciborek z RMF FM. Królem wieczoru został jednak inny debiutant, którego wydany równo 2 lata temu album „Comfort and Happiness” w ostatnim czasie zyskał status diamentowej płyty, sprzedając się w ponad 150 tys. egzemplarzy! Jak zawsze niezwykle skromny czarodziej dźwięków niebanalnych, który zdobył polską publiczność szturmem, w piątkowym koncercie ponowie oczarował widzów swoimi piosenkami i nietuzinkowym głosem. Dawid zaśpiewał „No”, „Powiedz mi, że nie chcesz” i swój pierwszy singlowy przebój „Trójkąty i kwadraty”. Artysta otrzymał od Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego nagrodę nieodłącznie związaną z historią sopockich festiwali – Bursztynowego Słowika.

„To wielki zaszczyt przekazać panu tą wiekową ponad 50 letnią nagrodę, niech panu przyniesie wiele szczęścia i wszelkiego powodzenia!”- życzył laureatowi prezydent Sopotu, a Dawid Podsiadło dziękował wszystkim swoim słuchaczom, którzy nabyli jego płytę.

W piątkowy wieczór poznaliśmy również laureatów „Cyfrowej Piosenki Roku”, czyli przebojów najchętniej kupowanych na rynku cyfrowym. Trzecie miejsce zajęła piosenka „Brać” Donatana i Cleo wykonywana wspólnie z zespołem Enej. Drugą najchętniej kupowaną okazała się piosenka „Bałkanica” grupy Piersi, a najczęściej Polacy kupowali w sieci hit Donatana i Cleo - „My Słowianie”. Po raz pierwszy w historii uhonorowaliśmy również artystów, których teledyski osiągnęły największą liczbę odsłon w serwisie YouTube. Wśród tych najgorętszych, które mogą pochwalić się najwyższą liczbą odtworzeń, znaleźli się: raper K2 i utwór "1 moment" z gościnnym udziałem Buki (blisko 32 milionów odsłon), Donatan i Cleo wspomagani przez Enej i ich piosenka „Brać” (blisko 30 milionów odsłon) oraz Czadoman z przebojem „Ruda tańczy jak szalona” (ponad 26 milionów odsłon).

Na zakończenie pierwszego dnia Festiwalu świętowaliśmy 20 rocznicę wydania kultowej płyty „Luksus”
- debiutu fonograficznego kapeli Szwagierkolaska, dowodzonej przez Muńka Staszczyka (T.Love)
i Andrzeja Zeńczewskiego (ex-T.Love Alternative, Daab). Zespół, który uchronił od zapomnienia piosenki warszawskiego folku, wykonywane niegdyś przez Stanisława Grzesiuka znów uwiódł nimi telewidzów i sopocką publiczność. Na scenie zabrzmiały tak samo soczyście jak 20 lat temu nieśmiertelne hity: „Komu dzwonią”, „Apaszem Stasiek był”, „Bal na gnojnej” wykonanym w udziałem gościa koncertu maestro Bogdana Łazuki i „U cioci na imieninach”, który Szwagierkolaska wykonał ponownie na bis. Gospodarzami wieczoru byli Tatiana Okupnik, Krzysztof Ibisz, Maciej Rock i Maciej Dowbor.

Materiał prasowy : Telewizja POLSAT
POLSAT SUPER HIT FESTWAL 2015  ( 29-31.V. 2015 )  tylko na anetach telewizji POLSAT
Opracował : MUSIC MEDIA PRESS dla MTV24.TV
Zapraszamy do wspólnej wakacyjnej zabawy z telewizją MTV24.TV
"MUZYCZNE LATO 2015 MTV24.TV ( czerwiec - wrzesień ) : relacje z koncertów, festiwali , promocje fonograficzne, wywiady, konkursy z nagrodami , dyskoteki "live" wydania list przebojów MTV24.TV
Tego lata będziemy w : SOPOT , KRYNICA-ZDRÓJ , MUSZYNA , OPOLE , ZGORZELEC , GDYNIA
Relacje z "Muzycznego Lata 2015" na antenie MTV24.TV
MIMOZA - wypoczynek przez cały rok ( www.ow-mimoza.pl ) partnerem akcji MTV24.TV
PROMIXX - zaprasza na "Muzyczne Lato 2015 MTV24.TV" i zdrowy tryb życia przez cały rok ( www. promixx. com )


Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica