Poleca MTV24.TV : 3-5.06. 53. KFPP Opole 2016 w TVP i specjalna płyta premiera 6.06.2016 r

Poleca MTV24.TV : 3-5.06.  53. KFPP Opole 2016  w TVP  i specjalna płyta premiera 6.06.2016 r
Poleca: MTV24.TV
Już 3 czerwca rozpocznie się święto Polskiej Piosenki . Z tego powodu ukazuje się specjalny album muzyczny .Złote Opole” – Opole 2016 – to dwupłytowy album z największymi przebojami gwiazd opolskiego festiwalu. Usłyszmy zarówno dynamiczne utwory, jak i te nastrojowe, wzruszające, przenoszące nas w klimat dawnych lat.

Wśród wykonawców m.in.: Kayah, Ira, Lady Pank, Perfect, Piersi, Enej, Wojciech Młynarski, Michał Bajor, Marek Grechuta, Andrzej Zaucha.

Tracklista:

CD 1: Będzie Zabawa
1. Skrzydlate ręce – Enej
2. Nie daj się – Doda
3. Wiem, że jesteś tam – Ania Wyszkoni
4. Niepisane – Bracia
5. Nogi - Czarno-Czarni
6. Myślę o Tobie – Kombii
7. Testosteron - Kayah i Royal Quartet
8. O krok – Pustki
9. Bałkanica – Piersi
10. Ameryka – Warius Manx i Kasia Stankiewicz
11. Świat się pomylił – Patrycja Markowska
12. Los cebula i krokodyle łzy – Coma
13. Andy – Dominika Barabas
14. Smak radości - Margaret
15. Dziewczyna szamana – Justyna Steczkowska
16. Bombonierka - Basia Stępniak-Wilk i Grzegorz Turnau
17. Wybacz – IRA

CD 2: Rzuć wszystko co złe
1. Boso - Zakopower
2. Zegarmistrz światła – Tadeusz Woźniak
3. Zegar - Edyta Bartosiewicz
4. Wypijmy za błędy - Ryszard Rynkowski
5. Kiedy powiem sobie dość - O.N.A.
6. Rzuć to wszystko co złe - Zbigniew Wodecki
7. Jesteśmy na wczasach – Wojciech Młynarski
8. Prócz Ciebie, Nic - Krzysztof Kiljański i Kayah
9. Ogrzej mnie – Michał Bajor
10. Byłaś serca biciem – Andrzej Zaucha
11. Antidotum - Kasia Kowalska
12. Blaszane pudełko – Halina Frąckowiak
13. Dni, których nie znamy – Marek Grechuta
14. Autobiografia – Perfect
15. Mniej niż zero – Lady Pank
16. Przeżyj to sam – Lombard

Telewizja  MTV24.TV , poleca  tegoroczny K.F.P.P. OPOLE 2016  , w TVP 
Program Festiwalu :

Piątek – 3 czerwca

godz. 20:30
„Ta noc do innych jest niepodobna” – koncert piosenek filmowych

Koncert z okazji 120-lecia kinematografii to przypomnienie piosenek, które powstały do polskich filmów fabularnych, a stały się wielkimi przebojami nuconymi przez coraz to nowe pokolenia odbiorców. Jego osnową będą rozmowy dwóch prowadzących – Antka Królikowskiego i Antka Pawlickiego - których imię nawiązuje do wspaniałej historii polskiej kinematografii i pierwszego polskiego filmu fabularnego „Antoś po raz pierwszy w Warszawie”.


godz. 23:00
Debiuty

W tym roku Telewizja Polska stworzyła możliwość zaprezentowania się na opolskiej scenie młodym artystom, komponującym własną, różnorodną muzykę. Dlatego zamiast śpiewać covery, debiutanci w Opolu wykonają autorskie utwory. Na scenie wystąpią: Antek Smykiewicz, Kortez, Bovska, Leski, Michał Sobierajski, Jóga, Zimowa, SALK, Daria Zawiałow, Rootzmans,. Do zwycięskiej dziesiątki dołączyła Marta Zalewska, która wygrała Opolskie Eliminacje do tegorocznych „Debiutów” zorganizowane przez Narodowe Centrum Piosenki w Opolu

Sobota – 4 czerwca

godz. 20:30
SuperPremiery

W drodze eliminacji komisja konkursowa złożona z przedstawicieli TVP1, Polskiego Radia oraz przedstawiciela Miasta Opole wyłoniła 10 artystów, których utwory mają szansę stać się hitami lata. O zwycięstwo walczyć będą: Kasia Wilk, Szymon Chodyniecki, Mateusz Mijal, Mesajah, Janusz Radek oraz zespoły: Wilki, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Red Lips, Feel i Loka oraz dodatkowo, jako jedenasta – Dominika Barabas, którą - zgodnie z regulaminem konkursu „SuperPremiery” - Telewizja Polska zaprosiła do udziału w koncercie. Podczas koncertu z recitalem wystąpi Halina Frąckowiak, której gwiazda zostanie odsłonięta tego samego dnia w Opolskiej Alei Gwiazd, a także laureat nagrody Grammy - Włodek Pawlik z zespołem, który wykona medley największych polskich przebojów 30-lecia „Teleexpressu”.

godz. 22.30
SuperJedynki

Koncert wypełnią wizytówki wykonawców przygotowane i prezentowane w Teleexpressowym stylu przez Marka Sierockiego. Pojawią się też unikalne, archiwalne materiały pokazujące gwiazdy koncertu, czy też samych prowadzących z przed wielu lat. Będzie to sentymentalna podróż pełna humoru, gwarantująca dobrą zabawę. Podczas koncertu wystąpią m.in.: Pectus, Kombii, Stanisława Celińska, Marcelina, Sarsa, Michał Szpak, Kortez i Andrzej Piaseczny.

Niedziela – 5 czerwca

godz. 20:30
Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu

Widowisko muzyczne w wykonaniu Waldemara Malickiego i Filharmonii Dowcipu, jedynej na świecie orkiestry, która łączy żart z różnymi gatunkami muzyki. 10 lat temu formacja otrzymała w Opolu nagrodę dla najbardziej obiecującego formatu telewizyjnego. Dlatego w tym roku, na 53. KFPP, przygotowany został specjalny program. Będzie to prapremiera „Grand China Tour”, trasy koncertowej po najbardziej prestiżowych scenach Chin, której inauguracja odbędzie się jesienią tego roku w Golden Hall w Pekinie. W muzycznym show wirtuoza fortepianu i jego orkiestry złożonej z najlepszych młodych muzyków z polskich filharmonii pod dyrekcją Bernarda Chmielarza wystąpią Anita Rywalska-Sosnowska (sopran) i Marcin Pomykała (tenor). Autorem scenariusza i reżyserem koncertu jest Jacek Kęcik, prowadzącym - Waldemar Malicki.

godz. 21:50
Grand Prix Publiczności - Złote Opole

Widzowie przed telewizorami oraz publiczność Amfiteatru usłyszą: „Jesteś bohaterem” (Michał Szpak), „Nie daj się” (Doda), „Dziewczyna szamana” (Justyna Steczkowska), „Pokolenie” (KOMBII), „Orła cień” (Varius Manx i Kasia Stankiewicz), „Świat się pomylił” (Patrycja Markowska), „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena (Janusz Radek), „Chodź przytul przebacz” (Andrzej Piaseczny), „Niech żyje bal” (Maryla Rodowicz), „O krok” (PUSTKI), „Uciekaj moje serce” Seweryna Krajewskiego (Ania Dąbrowska), „Bałkanica” (PIERSI), „Zegarmistrz światła” (Tadeusz Woźniak), „Baśka” (WILKI), „Jesteś lekiem na całe zło” (Krystyna Prońko), „Dni, których nie znamy” Marka Grechuty (WIEKO), „Przeżyj to sam” (LOMBARD), „Lustra” ( Natalia Szroeder), „Zegar” (Edyta Bartosiewicz), „Wypijmy za błędy" (Ryszard Rynkowski), „Bądź gotowy dziś do drogi” (Halina Frąckowiak). Koncert poprowadzi Artur Orzech. Artystom koncertów „Ta noc do innych jest niepodobna” i „Grand Prix Publiczności – Złote Opole 2016” towarzyszyć będzie Polska Orkiestra Radiowa.

Poniedziałek – 6 czerwca

Scena alternatywna

To specjalny koncert Festiwalu Opolskiego, podczas którego na deskach Amfiteatru wystąpią artyści zaproszeni przez TVP Kultura. Ideą przewodnią koncertu jest zebranie w jednym miejscu polskich artystów, którzy w swojej twórczości wymykają się klasyfikacjom. „Scena Alternatywna” będzie sceną prezentacji, na której znajdzie się miejsce zarówno dla debiutantów czy twórców na początku swojej drogi, jak i dla znanych nazwisk. Do udziału w koncercie zaproszeni zostali: Kortez, Pablopavo i Ludziki, Nosowska, Ballady i Romanse, Ralph Kamiński, Karolina Skrzyńska, Zamilska. Koncert na żywo pokaże TVP Kultura i tvp.pl!

Opracował : Music Media Press  dla  MTV24.TV
Materiał :  Telewizja Polska 
MUZYCZNE LATO 2016  MTV24.TV  wspólnie z  Hotel "ORLIK" - Krynica Zdrój  ( www.hotelorlik.pl )Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica