"Demis'-DEMIS ROUSSOS rok 2013 to 45-lecie pracy artystycznej tego artysty. konkurs dla widzów Małopolskie.TV

"Demis'-DEMIS ROUSSOS  rok 2013 to 45-lecie pracy artystycznej tego artysty. konkurs dla widzów Małopolskie.TV
"Demis"-Demis Roussos , płytę poleca; Małopolskie.TV
 Rok 2013 , jest rokiem jubileuszów . Demis Roussos  , ten wielki artysta obchodzi 45 lecie pracy artystycznej .Występował dwukrotnie na festiwalu w Sopocie , bijąc rekordy oglądalności i wspaniałej zabawy. Firma KFP Media stara się aby  w grudniu 2013 r. Demis Roussos odwiedził Kraków na jedynym koncercie w Polsce. 

 Demis Roussos jest jednym z tych wielu przypadków weteranów lat 60., przy nazwisku których postawienie krzyżyka zawsze okazać się może przedwczesne. Po wieloletniej przerwie, Roussos powraca wybitnie udanym albumem zanurzonym w klasycznej, czarnej muzyce USA. 
To wielkie zaskoczenie, zważywszy, iż niegdysiejszy wokalista Aphrodite's Child (rozwiązanej w 1971 r.) poszedł w całkiem innym kierunku niż jego przyjaciel z zespołu, Vangelis Papathanissiou, który - jako po prostu Vangelis - pozostał w rockowych i eksperymentalnych, elektronicznych kręgach. Demis poszedł na popową komercję i jego nazwisko w latach 70. kojarzone raczej było z listami przebojów, wielkimi i mniejszymi europejskimi festiwalami (Sopotu nie wyłączając) i hitami w rodzaju "My Friend The Wind", "Goodbye My Love, Goodbye", "My Reason" czy "Forever And Ever", które podbijały listy bestsellerów w Europie i Ameryce Łacińskiej. W 1978 roku Roussos wycofał się z działalności estradowej i osiadł z żoną w rezydencji w Malibu Beach. Ze spokojnego życia emeryta wycofał się 1985 r., kiedy samolot, którym leciał do Rzymu został porwany przez terrorystów, a on sam z żoną przez kilka dni poznali traumatyczny los zakładników niepewnych ani dnia ani godziny.Efektem tamtych przeżyć był pierwszy od lat album "The Story Of Demis Roussos", raczej zauważony tylko w krajach śródziemnomorskiej Europy. A że powroty na globalną scenę to sprawa trudna, przekonał się on po opublikowaniu CD "The Morning Has Broken", w którym gładkie ballady utrzymane klimatycznie w stylu Kenny'ego G oscylowały stylistycznie między stylistyką Leonarda Cohena i Petera Gabriela. To był jednak przebłysk początku ewolucji Demisa, który zauważony został przez producenta Marca Di Domenico (związanego z firmą Discograph i odpowiedzialnego m.in. za udany comeback francuskiego piosenkarza Henri'ego Salvadora). Domenico zatrudnił kilku chętnych młodych kompozytorów (J. Piccinini, D. Algranti, Almo czy Nenad Barbulović), kilku znakomitych instrumentalistów i stylowy chórek i... voila. Wyszła płyta bardziej stylowa i amerykańska niż większość współczesnych amerykańskich produkcji. Nawiązuje ona nastrojem i aranżacjami do stylistyki soulu, rhythm and bluesa i blues-rocka lat 60., jakie kojarzą się z takimi wielkimi nazwami i nazwiskami, jak Al Kooper, pierwszy lider Blood, Sweat & Tears ("September"), Wilson Pickett ("Hit Me"), Percy Sledge ("I'll Be Home" pióra Randy'ego Newmana), Ike & Tina Turner w aranżacji Phila Spectora ("Love Is") czy - już bardziej na współczesną modłę - hymnowy, utrzymany w stylu U2 "Who Gives A Fuck". Dla starszych fanów będzie to szok, dla młodych ignorantów w zakresie historii rocka i muzyki pop - być może - odkrycie.

 Płytę poleca  MAŁOPOLSKIE.TV 

 Dla widzów Małopolskie.Tv mamy  pięć  płyt "Demis" - Demisa Roussosa  , wraz z kosmetykami .
 Nagrody ufundowały firmy :
 "CARO" transport i wynajem samochodów KRAKÓW i TRÓJMIASTO ( www.car-o.pl ) 
 "Laboatorium Kosmetyków Naturalnych  FARMONA " ( www.farmona.pl ) 

 Zestawy zostaną rozlosowane wśród osób które odpowiedzą prawidlowo na pytanie konkursowe:

  1.  Prosimy podać w którym roku wystąpił DEMIS ROUSSOS  na Festiwalach w Sopocie ?

 Odpowiedzi wysyłamy do dnia: 01.09. 2013 na adres : malopolskietv@interia.pl 

 Zapraszamy do wspólnej zabawy "LATO 2013 MAŁOPOLSKIE.TV" Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica