DANCE PL HITS Małopolskie.TV "Muzyczne Lato 2014" not: 3 , z dnia: 28.06. 2014

DANCE PL HITS  Małopolskie.TV "Muzyczne Lato 2014" not: 3 , z dnia: 28.06. 2014
MC.DIVA nr."1" na DANCE PL HITS"
"Muzyczne Lato 2014" z Małopolskie.TV i "Dance PL Hits" taneczne przeboje muzyki dance i disco polo. Dziś notowanie "3" najpopularniejsi tygodnia z dnia 28 czerwca 2014 .Numerem "1" bez zmian MC.DIVA z przebojem "Dziewczyna z St.Pauli" wielki wakacyjny przebój tanecznych parkietów . Poz. "2" młody ,przebojowy debiutujący na rynku dance MR.DAVE. ( David Czachor).
Muzyczne propozycje i głosy na listę przebojów  oddajemy na adres: najpopularniejsi@gmail.com
W tym tygodniu  zestawy smaków  herbat na lato 2014   TEEKANNE  i płyty  KAMALIYA   ( Music Media Press)
otrzymują :
- Bogdan Trela
- Halina  Brzeska
- Daniel  Grodziński
- Danuta  Kopańczyk
- Marcin Siegieńczyk 
Nagrody dla widzów  Małopolskie.TV  ufundowały firmy : TEEKANNE  i MUSIC MEDIA PRESS

     DANCE PL HITS  MAŁOPOLSKIE.TV  "Muzyczne Lato 2014" not: 3  , z dnia : 28.06. 2014 

      1.   DZIEWCZYNA  Z ST.PAULI  -  MC.DIVA
      2.   SŁODKA KOTKA -  MR.DAVE
      3.   TAŃCZ I ZAPOMNIJ  - BARTEK  WRONA
      4.   Weekendowy szał - Spike 
      5.   Będziesz   na zawsze - Weekend
      6.   Jest ogień jest moc - Efect
      7.   Mały znak - Faster
      8.   A ja nie chcę - Van Davi   ( nowość )
      9.   Moja planeta - Solver    ( nowość )
   10.    Tylko tyle dziś chcę - Top One   ( nowość )

 Opracował  : Małopolskie.TV
 "MUZYCZNE LATO  2014" ( czerwiec -wrzesień 2014 )  MAŁOPOLSKIE.TV   i TELEWIZJA  ITV

  KRYSTYNA  STOLARSKA  - MC DIVA  - GAYGA  -   WSPOMNIENIE   w MAŁOPOLSKIE.TV

30.VII.2010 roku, odeszła wielka artystka, piosenkarka, wspaniała kobieta , ciepła i otwarta dla wszystkich znajomych , Krystyna Stolarska , szerszej publiczności znana jako Gayga czy Mc Diva . Cześć jej pamięci. O takich wielkich osobach nie można zapomnieć.....takie osoby wiecznie pozostają w pamięci , widzów, słuchaczy, wielbicieli, a przedewszystkim rodziny.

Biografia Krystyny Stolarskiej
Gayga, właściwie Krystyna Stolarska (ur. 30 października 1954 roku w Będzinie, zm. 30 lipca 2010 w Siemianowicach Śląskich) – polska piosenkarka, kompozytor, aranżer i skrzypaczka.

Kariera
Ukończyła Państwową Średnią Szkołę Muzyczną w klasie skrzypiec oraz studia na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 1973-80 występowała w żeńskim zespole muzycznym Amazonki i Pro Contra. Współpracowała jako wokalistka z grupą Krzysztofa Sadowskiego i zespołem Blues and Rock Wojciecha Skowrońskiego.

Debiut solowy Krystyny Stolarskiej w zespole Pro Contra na KFPP w Opolu z piosenką Miłosennie i w koncercie "Gala Polska" z piosenką Mam to co chcę na MFP w Sopocie 1976. W 1982 rozpoczęła solową karierę pod pseudonimem Gayga, współpracując kolejno z towarzyszącymi zespołami Pro-Rock, Din, Sei Channel, Jork, MC Diva. Na listy przebojów trafiła z utworami Ostatni singel, Jeszcze godzin tyle, Ja ruchomy cel, później Graj, nie żałuj strun.

W swym repertuarze miała utwory z pogranicza bluesa, rocka i popu. Gayga wielokrotnie zdobywała tytuły Talent Roku i Wokalistka Roku oraz nagrody za Piosenkę Roku i Teledysk Roku. Tournée koncertowe w 28 krajach na pięciu kontynentach. "Guest Star" - na europejskich rockowiskach i międzynarodowych festiwalach piosenki. Udział w międzynarodowych trasach koncertowych. Nagrała 30 recitali telewizyjnych w Polsce i za granicą. Nagrywała z orkiestrami radiowymi: Warszawa, Łódź, Katowice, Kolonia, Baden-Baden, Berlin, Rostock, Drezno, Praga, Ostrawa, Hawana.

Zdobyła wiele nagród i wygrała wiele plebiscytów prasowych, radiowych i telewizyjnych, m.in. wielki sukces w telewizyjnym plebiscycie "Muzyczna Jedynka" w latach 90. - wielokrotna wygrana z zespołem Jork i MC Diva, założycielem obu grup był znany muzyk i kompozytor Bernard Sołtysik, który od samego początku zajmował się muzyczną stroną działalności Gaygi. Wielokrotnie uczestniczyła w festiwalach w Opolu i Sopocie. Od organizatorów festiwalu w Opolu otrzymała dyplom ".... jako osoba wielce zasłużona dla Polskiej Piosenki i jej Festiwali...". Była laureatką nagrody fotoreporterów MISS Obiektywu na XX KFPP-Opole 83.

Muzykę komponowała samodzielnie lub korzystała z utworów, które skomponowali: Bernard Sołtysik, Tadeusz Nalepa, Katarzyna Gärtner, Bogdan Kisiel. Autorami tekstów są: Andrzej Kuryło, Janusz Kondratowicz, Andrzej Sikorowski, Janusz Wegiera, Marek Gaszyński, Julian Matej, Magda Wojtaszewska, Marcin Lenda, Irena Buczek, Jarosław Nowosad, Ziemowit Kosmowski, Marek Nawrat, Robert Noszczyk.

W latach 90. pod pseudonimem MC Diva (także nazwa zespołu) wydała kilka albumów w stylu dance, z których pochodzą takie przeboje jak Panie, coś Pan, Anything you want, To Ja, Mały Książę, Muzyka naszych serc, Dziewczyna z St. Pauli. Koncertowała z wielkimi gwiazdami muzyki dance: DJ Bobo, Fun Factory, Captain Jack, E-Rotic, Heath Hunter, MC Erik & Barbara.

W 2006 roku powróciła jako Gayga z nowym albumem Dziennik z podróży nawiązując do dorobku artystycznego i swoich tras koncertowych.

Zmarła wskutek choroby nowotworowej. Uroczystości pogrzebowe artystki odbyły się 4 sierpnia. Urnę z jej prochami złożono w rodzinnym grobowcu na cmentarzu przy kościele św. Antoniego w Dąbrowie Górniczej.

Materiał wspomnieniowy na podstawie : www.krystynastolarska.blogspot.com

 Opracował : Music  Media Press  dla  Małopolskie.TV
Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica