Piotr Rubik "Złota kolekcja" -Niech mówią , że to nie ejst miłość" ( premiera 22.07.2014 ) poleca "Muzyczne Lato 2014"

Piotr Rubik "Złota kolekcja" -Niech mówią , że to nie ejst miłość" ( premiera 22.07.2014 ) poleca "Muzyczne Lato 2014"
Piotr Rubik poleca "Muzyczne Lato 2014" MTV24.tv
Dwadzieścia wielkich przebojów na jednym krążku. Piotr Rubik wielki kompozytor ,autor "złotych" przebojów. Na pułki sklepów muzycznych ( 22 lipca ) trafia płyta której nie może zabraknąć w kolekcji fana Piotra Rubika jak i fana piosenek na najwyższym artystycznym poziomie.
Album poleca MTV24.tv/Małopolskie.tv. , wydawca Warner Music Poland
Zamiast wymieniać wszystkie muzyczne specjalności Piotra Rubika, czyli pianista, wiolonczelista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent muzyczny, a nawet bajkopisarz, można powiedzieć całkiem śmiało i krótko – człowiek orkiestra (dzisiaj tak, ale to, co potrafi teraz, rosło wraz z nim od dzieciństwa).

Talent w tym kierunku odkrył w nim dziadek. Muzykował z nim w duecie. Senior grał na skrzypcach, junior na fortepianie. Rodzice, podążając tym tropem, oddali go w fachowe ręce pedagogów. Pod ich okiem przeszedł kilkunastoletni proces edukacji muzycznej na wszystkich jej poziomach, podstawowym, licealnym oraz wyższym w Akademii Muzycznej w Warszawie. Ponadto koncertował w Europie i świecie z Orkiestrą Światową Jeunesses Musicales, uczestniczył też w kursach mistrzowskich pod kierunkiem Ennio Morricone.

Horyzonty muzyczne poszerzał jednak samodzielnie, gdyż muzyce rozrywkowej i jazzowej nie poświęcano w szkołach jeszcze ani chwili, chociaż łaskawie tolerowano te zainteresowania słuchaczy, uczniów i studentów (wiem, o czym piszę, bo w moich czasach było znacznie gorzej). Stąd w jego muzycznym życiorysie figurują m.in. licealny zespół „Funk Septet”, a w czasie studiów kontakt z czołówką gwiazd polskiej piosenki (byłem tego świadkiem, słuchając go jako akompaniatora w Podwieczorku przy mikrofonie).

Jako kompozytor objawił się w 1988 roku na antenie telewizyjnej w programie Jak śmiesznie żyć, jak smutno żyć. Od tamtej pory jego muzyka jest wszędzie: w postaci sygnałów i czołówek audycji radiowych i programów telewizyjnych (o czym warto wspomnieć, bo zwykle jest anonimowa), w piosenkarskim repertuarze Michała Bajora, Georginy, Edyty Górniak, Roberta Janowskiego, Violetty „Fiolki” Najdenowicz, Katarzyny Skrzyneckiej, Małgorzaty Walewskiej, w teatrze: m.in. do spektakli Żółta szlafmyca, Film, Chopin w Nowym Jorku, Kundel, wszystkie w reż. A. Strzeleckiego oraz Chory z urojenia i Kram z piosenkami w reż. K. Langa: na scenie muzycznej: musical Cyrano z libr. E. Brylla, oratoria Świętokrzyska Golgota, Tu Es Petrus, Psałterz wrześniowy, Zakochani w Krakowie z libr. Z. Książka, Santo Subito z libr. J. Cygana. Jest też na ekranie w postaci oryginalnych ścieżek dźwiękowych oraz piosenek promujących obrazy kinowe, m.in. Quo Vadis (Dove vai), Tryumf Pana Kleksa (Walcz o cud), Prymas – trzy lata z tysiąca (Alma Mater), Ja wam pokażę (Niech mówią, że to nie jest miłość!), Zemsta (Oj kot).

Czy to wszystko, co interesuje Piotra Rubika? Ależ skąd. Od kiedy został tatą, z większym zapałem komponuje piosenki dla najmłodszych, a ostatnio napisał Bajki z zielonego lasu. Udziela się też jako popularyzator muzyki rozrywkowej, przedzierzgając się a to w szefa muzycznego festiwalu im. Anny German albo opiekuna konkursowej załogi Bitwy na głosy.

Jego wszechstronność muzyczna jest świadectwem czasów, w których przyszło mu teraz tworzyć. Jest więc ona użytkowa i artystyczna. I jak każdy przejaw twórczości ma swoich wrogów i admiratorów. Ponieważ o gustach się nie dyskutuje, jednym i drugim polecam tę płytę, przypominając malkontentom, że jest Piotr Rubik laureatem licznych nagród, m.in. Wiktora 2006 w kategorii gwiazda piosenki oraz zdobywcą laurów na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu: Superjedynki 2006 w kategorii płyta literacka i nagrody publiczności za oratorium Tu Es Petrus, Superjedynki 2007 w kategorii płyta pop oraz nagrody publiczności dla najpopularniejszego laureata Superjedynek za płytę Psałterz wrześniowy.
Ryszard Wolański

1.Niech mówią, że to nie jest miłość – Zofia Nowakowska, Michał Gasz
2. Psalm dla Ciebie – Małgorzata Markiewicz, Janusz Radek
3. Świat się nie kończy - Anna Józefina Lubieniecka, Michał Gasz
4. Dotyk – Edyta Górniak
5. Rubikon (instr.) – Piotr Rubik
6. Nasza niebezpieczna miłość – Michał Bajor
7. Psalm kochania – Anna Józefina Lubieniecka, Michał Bogdanowicz
8. Strażnik raju – Grzegorz Wilk
9. Nie wstydź się mówić, że kochasz – Zofia Nowakowska, Michał Gasz
10. Chciałbym – Michał Bajor
11. Osobność – Paulina Lenda
12. Dove Vai – Małgorzata Walewska, Fiolka, Michał Bajor
13. Co ma przeminąć to przeminie – Zofia Nowakowska, Marta Moszczyńska, Anna Józefina Lubieniecka, Michał Gasz, Grzegorz Wilk, Michał Bogdanowicz
14. Uwertura dla M. – Tytus Wojnowicz
15. Oj kot! – Różni Wykonawcy
16. Canto d’ucelli – Małgorzata Walewska
17. Zdumienie – Michał Gasz
18. Love Is A Game Today – Michał Bajor
19. Most dwojga serc – Piotr Rubik, Marta Moszczyńska
20. To cała prawda – Anna Józefina Lubieniecka, Zofia Nowakowska, Grzegorz Wilk

Materiał  prasowy , wydawca płyty : WARNER MUSIC POLAND
 autor : Music Media Press dla  MTV24.tv / Małopolskie.TV
"MUZYCZNE LATO 2014" ( czerwiec - wrzesień  2014 )   MTV24.tv  / Małopolskie.Tv 
 - producent  akcji :Music Media Press


Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica