Tańcząca Eurydyka. Anna German we wspomnieniach poleca : TOP GOLD TEEKANNE MAŁOPOLSKIE.TV HITS

Tańcząca Eurydyka. Anna German we wspomnieniach poleca : TOP GOLD TEEKANNE MAŁOPOLSKIE.TV HITS
Anna German "Tańcząca Eurydyka" poleca MAŁOPOLSKIE.TV i TEEKANNE
Anna German we wspomnieniach , to idealna pozycja na muzyczne zimowe wieczory przy filiżance herbaty proponowanych smaków na zimę 2014 od TEEKANNE. Malopolskie.TV i RELOOP polecają to wydawnictwo które czyta się jednym tchem. W tle płyta z przebojami niezapomnianej Anny German dopełni miłych zimowych wieczorów .
"MUZYCZNA ZIMA 2014" MAŁOPOLSKIE.TV  i TEEKANNE   zapraszają i polecają  książkę :
 RELOOP - partner technologiczny  "Muzycznej Zimy 2014" i Malopolskie. TV 
 TEEKANNE - producent  smaków herbat na muzyczne wieczory  zimy  2014

 

Traumatyczne dzieciństwo, droga do kariery muzycznej, tragiczny wypadek i historia wielkiej miłości - biografia Anny German napisana na podstawie wspomnień jej bliskich, przyjaciół i współpracowników. Prawdziwe zdarzenia wzbogacone kolorowymi reprodukcjami prawie 200 zdjęć i dokumentów.

„Śpiew był jej życiem. W jednym z wywiadów powiedziała: Myślę, że każdy z nas ma swoją gwiazdę. Może nią być miłość, praca, macierzyństwo… Tylko trzeba zrobić wszystko, żeby nie gasł jej blask. Moja gwiazda – to piosenka.

Los nie szczędził Annie German nieszczęść już w dzieciństwie. A potem, u progu międzynarodowej kariery, w sierpniu 1967 roku, uległa poważnemu wypadkowi na Autostradzie Słońca we Włoszech. Zakuta w gipsowy pancerz, długie tygodnie walczyła o życie, a następnie o powrót do zdrowia i śpiewania. Zaskoczyła wtedy niezwykłym męstwem, optymizmem, siłą woli i walki. Kilkanaście lat później tej siły już jej nie wystarczyło…” (ze wstępu do książki).

Wybitna biografistka Mariola Pryzwan, która ze wspomnień złożyła biografie m.in. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Władysława Broniewskiego czy Anny Jantar, od lat jest zafascynowana osobą Anny German. Na kartach książki śledzimy losy artystki: dzieciństwo spędzone w Azji Środkowej, czasy młodości we Wrocławiu, początki kariery estradowej, sukcesy na festiwalach piosenki w Opolu i Sopocie, występy we Włoszech, tragiczny wypadek i triumfalny powrót na scenę i powolne wycofywanie się w cień....

"Tańcząca Eurydyka. Anna german we wspomnieniach" to portret kobiety z klasą, kobiety szlachetnej, o nienagannych manierach, która w każdym człowieku starała się dostrzec dobro.

 Wydwanictwo dostępne w salonach  EMPiK   , Poleca : MAŁOPOLSKIE.TV

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica