TOP GOLD HITS MAŁOPOLSKIE.TV "Układy"-IZABELA TROJANOWSKA , poleca : TEEKANNE ( www.teekanne.pl )

TOP GOLD HITS MAŁOPOLSKIE.TV  "Układy"-IZABELA TROJANOWSKA , poleca : TEEKANNE ( www.teekanne.pl )
Izabela Trojanowska na TOP GOLD HITS Małopolskie.TV & TEEKANNE
 Małopolskie.TV & Teekanne  z  TOP GOLD HITS , lista przebojów wszech czasów  w telewizji Małopolskie.Tv, programy od stycznia 2014 , kawiarenki muzyczne z herbatą Teekanne  i wielkimi przebojami . Lista przebojów , konkursy z nagrodami. Jesień 2013/Zima 2014 z nowymi smakami herbaty Teekanne i gorącymi przebojami....
 Premierowe  notowania  TOP GOLD HITS MAŁOPOLSKIE.TV w piątki . Co tydzień  konkurs w którym do wygrania płyty z wielkimi przebojami , zestawy upominków od TEEKANNE ( jesienno -zimowe smaki herbat , wraz z upominakmi od Małopolskie.TV.  TOP GOLD MAŁOPOSLKIE.Tv prezentuje i poleca płyty  muzyki dla wszystkich .

 NASZA PROPOZYCJA  MUZYCZNA  NA : TOP GOLD HITS MAŁOPOLSKIE.TV 

Płyta  "UKŁADY" -  Izabela   Trojanowska  z przebojami  min:  "Układy" , "Obce dni" , "Brylanty" , Nic naprawdę"
album zawiera wielkie przeboje  Izabeli Troajnowskiej która w  2013 roku świętuje swoje 35 lecie  pracy artystycznej . Płyta dostępna na www.empik.com 

 Propozycja  muzyczna na   TOP GOLD HITS MAŁOPOLSKIE. TV
  
    - Wszystko czego  dziś chcę  -  Izabela  Trojanowska 

 IZABELA  TROJANOWSKA   MUZYCZNA  GWIAZDA  MAŁOPOLSKIE.TV   : 

 
Pierwszy sukces, pod panieńskim nazwiskiem Schütz, odniosła na Festiwalu Pieśni Sakralnej Sacrosong w Chorzowie w 1971 roku jako chórzystka, wygrywając nagrodę im. Maksymiliana Kolbego, którą wręczył kardynał Karol Wojtyła. W 1972 jako solistka wzięła udział w Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze (zdobyła wówczas nagrodę Związku Kompozytorów Radzieckich) i na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (nagroda za debiut). W latach 1974–1978 studiowała w Studium Wokalno-Aktorskim przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Zagrała w sztukach Poemat pedagogiczny oraz Fontanna z Neptunem. W roku 1980 rozpoczęła karierę muzyczną nawiązując współpracę z Budką Suflera. W tym okresie lider tego zespołu, Romuald Lipko, skomponował dla niej osiem piosenek, które stały się przebojami. Przełomowy był hit "Tyle samo prawd ile kłamstw". Wkrótce na KFPP w Opolu artystka wylansowała kolejny przebój "Wszystko czego dziś chcę". Za interpretację obu tych utworów została uhonorowana jedną z dwóch głównych nagród. W tym czasie oba te utwory wydano na dwóch singlach, zawierających dodatkowe przeboje: "Komu więcej, komu mniej" oraz "Tydzień łez". Kolejne utwory: "Jestem twoim grzechem", "Sobie na złość", "Nic za nic" i "Pytanie o siebie", wydano wkrótce na dwupłytowej EP-ce. Wszystkie wydane dotąd osiem nagrań zebrano na początku 1981 roku na debiutanckim albumie Trojanowskiej, Iza. Płyta została zamówiona w rekordowym nakładzie blisko miliona egzemplarzy, jednak z przyczyn technicznych na rynek trafiło zaledwie 50 tys. egzemplarzy oraz kaseta magnetofonowa. Promujące ją single rozeszły się jednak w nakładzie ponad 300 tys. sztuk. Po zakończeniu współpracy z Budką Suflera, zaraz po wydaniu ich wspólnego albumu, z Trojanowską rozpoczął współpracę zespół Stalowy Bagaż w składzie: Aleksander Mrożek (gitara, lider), Kazimierz Cwynar (gitara basowa) i Jacek Krzaklewski (gitara). Z tym zespołem Trojanowska wystąpiła na festiwalu w Opolu w 1981, śpiewając przeboje "Pieśń o cegle" oraz "Na bohaterów popyt już minął", ubrana w ZMP-owski strój z czerwonym krawatem. Wywołało to spore kontrowersje, a zarząd krakowskiego oddziału ZSMP wystosował protest przeciwko rzekomemu sprofanowaniu symbolu tej organizacji przez artystkę. Oba przeboje trafiły wkrótce na ich wspólną EP-kę, która rozeszła się w ponad 100 tys. egzemplarzy. 
Następna płyta, Układy, powstawała od końca 1981 i ukazała się w 1982. Zagrali na niej między innymi Aleksander Mrożek, Jan Borysewicz, Wojciech Bruślik, Andrzej Dylewski i Janusz Grzywacz. Układy prezentowały bardziej rockowe brzmienie niż jej pierwsza płyta. Album przyniósł kolejne przeboje: "Karmazynowa noc", "Brylanty" oraz "Obce dni". W lipcu tego samego roku Trojanowska nagrała wspólnie z Tadeuszem Nalepą płytę Pożegnalny cyrk, która zawierała utwory silnie krytykujące stan wojenny. Cenzura nie dopuściła do wydania albumu – czekał on na wydanie 11 lat. W tym okresie Trojanowska była z jednej strony atakowana przez „Solidarność” za pokazany w telewizji występ w Sali Kongresowej, a z drugiej strony szykanowana przez władzę za odmowę kolejnych występów. Wraz z mężem zdecydowała się na emigrację: przebywała w Holandii, USA, Wielkiej Brytanii, a w 1987 osiadła w Berlinie Zachodnim.

 Małopolskie.Tv  &  TEEKANNE   polecaja przeboje  z  TOP GOLD  HITS  Małopolskie.TV   i zapraszają na jesienno - zimowe  smaki herbaty  TEEKANNE  , które polecają  kawiarenki z logo  MAŁOPOLSKIE.TV .

 Współpraca;  PROJEKT INFO ( www.projektinfo.pl ) -partner technologiczny telewizji Małopolskie.TV
 

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica