"KOŚCIELEC" z MALOPOLSKIE.TV

 "KOŚCIELEC" z  MALOPOLSKIE.TV
www.mok.jordanow.pl
Wycieczka z MALOPOLSKIE.TV. Zapraszamy widzów naszej telewizji w dniu 8 lipca na wycieczkę wysokogórską na "Kościelec"w Polskich Tatrach Wysokich.Wyjazd o 5 rano z przystanku bus w Jordanowie (woj. Małopolskie). Zapisy w MOK Jordanów ul. Rynek2


W lutym 2009 roku w Miejski Ośrodku Kultury zostało utworzone Koło Turystyki Górskiej. Opiekunem grupy w 2009 roku była Pani mgr Małgorzata Wojdyła-Kwaśny, a od roku 2010 opiekunem jest Pan Bogusław Nosidlak. Nieprzerwanie od początku przewodnikiem na szlakach górskich jest Pan Andrzej Bulanda, który nasze góry zna doskonale, a ciekawych opowieści nigdy mu nie brakuje oraz Pan Zenon Całyniuk. Wszystkie wyprawy odbywają się w niedziele średnio co 2 tygodnie, a obecnie grupa turystyczna liczy sobie ponad 100 osób !!!. W naszych wyprawach wysoko górskich jednorazowo może uczestniczyć od 25 do 35 uczestników, ale na lżejsze wycieczki ruszamy większą grupą, i tak na wycieczkę na Krywań poszliśmy w 50 osób, na Grzesia, Rakoń i Wołowiec ruszyła grupa 45 osobowa, a do Słowackiego Raju pojechaliśmy aż w 60 osób. Oczywiście w takich wypadkach idzie z nami kilku przewodników zgodnie z obowiązującymi przepisami. Każdorazowo jako organizatorzy górskich wypraw pokrywamy koszty ubezpieczenia wszystkich uczestników oraz koszty opłaty przewodników górskich, natomiast uczestnicy wycieczek pokrywają koszty związane z przejazdem autokarem, opłaty wejścia na teren parku oraz ew. koszty wyciągów lub basenów termalnych.

Grupa dzięki wycieczkom pieszym pogłębia wiadomości o otaczających nas terenach ( Głównie Beskid Wyspowy, Żywiecki, Pieniny, Tatry Polskie i Słowackie).Wycieczki kształcą umiejętność dostrzegania krajoznawczych i kulturowych walorów regionu. Podnoszą również sprawność fizyczną poprzez aktywny wypoczynek. Turystyka i krajoznawstwo wpływają tym samym na pozytywne cechy charakteru, postawę, poglądy, uznawane wartości i uczą zasad współdziałania w grupie. Sezon rozpoczynamy i kończymy wspólnym ogniskiem, gdzie w radosny sposób spędzając czas opowiadamy o zdobytych szczytach i różnych sytuacjach, które nas spotkały na przebytych szlakach. Do naszej licznej grupy należą zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli, a więc nie mamy limitów wiekowych i wystarczą tylko dobre chęci i miłość do piękna i gór.

Sezon w 2010 roku rozpoczęliśmy wcześnie bo już 13 lutego wycieczką na Halę Krupową, następne dwie to wycieczki po Ziemi Jordanowskiej, 13 marca na Turbacz, 24 kwietnia kolejny raz na Babią Górę, a następnie ruszyliśmy w Pieniny Małe. Wakacyjny okres był bardzo napięty bo zdobyliśmy kolejno: Pilsko w Beskidzie Żywieckim, Siwy Wierch w Tatrach Zachodnich na Słowacji, Pięć Stawów i Morskie Oko po naszej stronie Tatr, i znów przenieśliśmy się na Słowację by zdobyć Chopok i Dumbier i oczywiście Krywań. Okres jesienny był bardzo ładny, więc korzystając z pięknej pogody jaka była 12 września z doliny Chochołowskiej wyszliśmy na Grzesia, Rakoń i Wołowiec, a 17 października na Czerwone Wierchy natomiast w połowie listopada zdobyliśmy Giewont.

Rok 2011 był dla nas bardzo aktywny, ponieważ zorganizowaliśmy aż 25 pieszych wycieczek w góry. W 2012 napewno pobijemy rekord, bo do lipca zorganizowaliśmy już 13 wycieczek, a jeszcze przed nami trzy dniowa wycieczka w Tatry no i oczywiście całe drugie półrocze.

Poniżej zamieszczone są artykuły z górskich szlaków napisane przez uczestników wypraw oraz tysiące wspaniałych zdjęć.

Przed nami wiele nowych wyzwań i nie zdobytych przez nas dotąd szczytów. Zapraszamy do naszej grupy turystycznej każdego, a lista jest wciąż otwarta i gwarantujemy miłą, koleżeńską atmosferę oraz niezwykłe przeżycia.
 
Wszelkie informacje  o  wycieczkach i imprezach  można zdobyć  odwiedzając  stronę  :
www.mok.jordanow.pl
Opracował : M & A Media  , Wspólpraca : Miejski Ośrodek Kultury  Jordanów

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica