27-letni sądeczanin odpowie za liczne przestępstwa

27-letni sądeczanin odpowie za liczne przestępstwa
Sądeccy policjanci zatrzymali 27-latka, który spowodował kolizję drogową i zbiegł z miejsca zdarzenia. Szybko okazało się, że mężczyzna jest również podejrzany o oszustwo, puszczenie w obieg banknotu prezentowego, zabór samochodu w celu krótkotrwałego użycia i porzucenie go w stanie uszkodzonym oraz kradzież sprzętu elektrycznego. Za te przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

4 sierpnia br. w godzinach popołudniowych, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że na ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu doszło do kolizji drogowej, w której kierujący samochodem marki Iveco najechał na tył poprzedzającego go samochodu marki Kia. Sprawca wysiadł z samochodu i uciekł z miejsca zdarzenia przed przybyciem Policji. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy po sprawdzeniu w systemie dostawczego iveco ustalili, że właściciel zgłosił wcześniej jego kradzież. Informacja ta oraz rysopis uciekiniera, natychmiast została przekazana wszystkim patrolom w terenie.

W wyniku podjętych działań, już po niespełna godzinie, policyjni wywiadowcy na jednej z ulic Nowego Sącza, zatrzymali mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi. Okazał się nim 27-letni sądeczanin, od którego wyczuwalna była woń alkoholu. Prowadząc dalsze działania, policjanci ustalili, że sądeczanin w jednym ze sklepów w Nowym Sączu poprosił o rozmienienie 200 zł. Gdy wyszedł z niego, kasjerka zorientowała się, że ją oszukał, bowiem okazało się, że pieniądz, którym się posłużył, nie był środkiem, płatniczym tylko go imitował. Ponadto w toku realizowanych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna ukradł sprzęt elektryczny wartości 2,5 tys. zł. który był w samochodzie iveco. 27-latek odmówił, poddania się badaniu na trzeźwość dlatego został przewieziony do szpitala, gdzie została pobrana od niego próbka krwi do dalszych badań.

Po nocy w policyjnej celi 27-letni sądeczanin został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, gdzie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzuty oszustwa (art. 286 §1 kk.) puszczenia w obieg imitacji banknotu (art. 310 §2 kk.), zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia i porzucenia go w stanie uszkodzonym (art. 289 §2 kk.) oraz kradzieży (art. 278 §1 kk.).

Mężczyzna odpowie także za spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Ponadto w przypadku potwierdzenia obecności alkoholu we krwi, mieszkaniec Nowego Sącza poniesie również konsekwencje kierowania pojazdem mechanicznym pod jego wpływem. Za te przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: kom. Justyna Basiaga
            Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica