48. Festiwal im. Jana Kiepury i artyści z najwyższej półki.

48. Festiwal im. Jana Kiepury i artyści z najwyższej półki.
W programie 48 Festiwalu im Jana Kiepury znajduje się cała plejada gwiazd znanych nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Będzie też Klub Festiwalowy czyli spotkania z gwiazdami, koncerty w kościołach, projekcje multimedialne oraz warsztaty operowe, prowadzone przez Małgorzatę Walewską.

48 Festiwal im Jana Kiepury, jeden z najstarszych w Polsce, ruszy 9 sierpnia i potrwa osiem dni. Tegorocznymi organizatorami są Urząd Miasta, krynickie Centrum Kultury we współpracy z Operą Krakowską, jednej z najlepszych w Polsce. - "Idea współpracy z Operą Krakowską narodziła się jesienią ubiegłego roku. Uznaliśmy wtedy, że najwyższy czas, aby związać się partnerskim porozumieniem z tą instytucją. Na razie jest to kontrakt trzyletni". – mówi burmistrz Dariusz Reśko. Opera Krakowska jest autorem programu artystycznego festiwalu, z którym zapoznał dziennikarzy jej dyrektor, Bogusław Nowak. – „Będzie to radość spotkania się z artystami z najwyższej półki”.
    Na estradzie wystąpią ulubieńcy publiczności Krystyna Tyburowska, Bożena Zawiślak - Dolny oraz Jan Wilga. Obok artystów związanych z Operą Krakowską: Katarzyny Oleś - Blacha, Iwony Sochy oraz Tomasza Kuka, Michała Kutnika, Adama Sobierajskiego i Adama Zdunikowskiego, zaśpiewają Małgorzata Walewska, Wioletta Chodowicz, Ewa Vesin, Mariusz Godlewski i Pavlo Tolstoy.
   W koncercie „Powróćmy jak za dawnych lat” , publiczność usłyszy Jacka Wójcickiego. Śpiewakom towarzyszyć będą Orkiestra Zdrojowa (9 i 10 sierpnia.), Młoda Filharmonia (10 sierpnia), Filharmonia Zabrzańska (12.sierpnia), Salonowa Orkiestra CAMERATA (13.sierpnia) i Opera Krakowska (15 i 16 sierpnia.). Natomiast 14 sierpnia w koncercie „MUSICALOVE” wystąpi Teatr Rampa.
   Impreza odbędzie się w Domu Festiwalowym, gdyż Pijalnia zostanie otwarta dopiero podczas Forum Ekonomicznego. Aleję Gwiazd burmistrz uważa za słuszną ideą, ale niekoniecznie w tej co dotychczas formie. Jeśli będzie kontynuowana to przy pełnej akceptacji artystów, których nazwiska mają być umieszczone.
    W tym roku Ministerstwo Kultury i Sztuki nie dofinansuje festiwalu. Budżet docelowo ma wynieść 800 tyś. złotych, i wciąż jest „dopinany”. Burmistrz liczy, że brakująca jego część zostanie dofinansowana w ramach PPP. Bilety kosztują 50 -120 zł. Można nabyć też karnety. Obie formy są już w sprzedaży, także w internetowej. www.festiwalkiepury.pl 

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica