55-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego produkował alkohol wbrew obowiązującym przepisom

55-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego produkował alkohol wbrew obowiązującym przepisom
Łososińscy policjanci zlikwidowali przydomową nielegalną bimbrownię. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych zajmowanych przez 55-latka, funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. urządzenia i akcesoria służące do nielegalnej produkcji trunków, 90 litrów alkoholu oraz beczkę z zacierem przygotowanym do destylacji.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej otrzymali informację, że jeden z mieszkańców na terenie swojej posesji może produkować nielegalny alkohol. Postanowili to sprawdzić i kilka dni temu, złożyli 55-latkowi niezapowiedzianą wizytę.

W trakcie przeszukania w pomieszczeniach gospodarczych funkcjonariusze natrafili aparaturę do wytwarzania alkoholu, plastikowe i szklane pojemniki, beczkę z zacierem przygotowanym do destylacji oraz 90 litrów wyprodukowanego bimbru.

55-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego zajmując się tym procederem dopuścił się przestępstwa wyrabiania alkoholu bez wymaganego wpisu do rejestru producentów, za co grozi mu teraz grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Aneta Izworska
            Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica