59 firm otrzyma zaległe pieniądze za budowę autostrady A4

59 firm otrzyma zaległe pieniądze za budowę autostrady A4
Łącznie 6 mln zł trafi do usługodawców spółki Poldim - jednego z uczestników konsorcjum budującego odcinek autostrady A4 między Brzeskiem a Wierzchosławicami w Małopolsce. Po tym, gdy sąd ogłosił upadłość likwidacyjną firmy, podwykonawcy pozostali w trudnej sytuacji finansowej. Po kilku miesiącach ten stan rzeczy w końcu ulegnie poprawie.
Dzisiaj (18 września), od godz. 11, w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie trwa spotkanie byłych usługodawców Poldimu z dyrektorem oddziału GDDKiA. - Podwykonawcy zostaną poinformowani, że spełniają warunki ustawy „o spłacie niektórych wynikających z realizacji niezaspokojonych należności przedsiębiorców, wynikających z realizacji udzielonych zamówień publicznych” i są umieszczeni na liście przedsiębiorców, którzy spełniają ustawowe warunki. Równocześnie zostaną poinformowani, że na poczet uznanych należności, zgodnie z art. 6 ustawy, zostanie wypłacona zaliczka w wysokości 50% należności - tłumaczy nam Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału GDDKiA.
Zawiadomienie pisemne zostanie osobiście wręczone im przez dyrektora oddziału, z datą 18 września 2012 r. Do tej pory swoje roszczenia złożyło 59 firm na łączną kwotę 6 mln zł. Ich wysokość waha się od kilkunastu do nawet 200 tys. zł.
- Kolejni przedsiębiorcy, którzy dostarczyli wszystkie dokumenty będą na bieżąco pisemnie informowani o uznaniu ich należności i poleceniu wypłaty od nas do Krajowego Funduszu Drogowego. Te firmy, które najszybciej złożyły komplet dokumentów, zostały najszybciej zweryfikowane. Dokumenty można było dostarczać do 14 września 2012 r. - dodaje Iwona Mikrut.
Łączna wartość wszystkich roszczeń szacowana jest na ok. 8 mln zł.

(MJ)

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica