5 i 6 sierpnia – zmiana kursów autobusów.

5 i 6 sierpnia – zmiana kursów autobusów.
Na czas przejazdu kolarzy 72. Tour de Pologne, 5 i 6 sierpnia (środa i czwartek) zmieniona zostanie organizacja ruchu autobusów i busów. Ponizej zamieszczamy informacje przekazane przez MPK Nowy Sącz.
 
Na czas przejazdu kolarzy 72. Tour de Pologne Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy autobusów. 5 sierpnia organizacja ruchu autobusów w Centrum Miasta: od godz. 5. 30 ulica Konarskiego wyłączona całkowicie z ruchu (parking) – stanowi główną pętlę autobusów miejskich. Płotki na wjeździe na ulicę. Od godz. 5. 30 - nie ma parkingu na ulicy Dunajewskiego (wygrodzenie). Od godz. 13. (od zamknięcia wjazdu do Rynku od ul. Lwowskiej) – autobusy poruszają się dwukierunkowo ulicą Jagiellońską (od Konarskiego), Kościuszki, Wąsowiczów, Szwedzką, Dunajewskiego, zachodnią pierzeją Rynku, Kazimierza Wielkiego. Koniec takiego ruchu zaplanowany jest w godz. 19- 20, w zależności od otwarcia ulicy Lwowskiej i wjazdu do Rynku. MPK prosi o ograniczenie wjazdu pojazdów osobowych od skrzyżowania pod Zamkiem (Tarnowska, Legionów, Kazimierza, Skargi, Bulwar Narwiku).
    Organizacja ruchu autobusów na osiedlu Sucharskiego: autobusy linii 101 jadące od centrum ulicą Paderewskiego, Broniewskiego, Okulickiego i kończą trasę na przystanku Sucharskiego-Batalionów Chłopskich (przed skrzyżowaniem z Batalionów Chłopskich). Z tego przystanku zaczynają trasę autobusy podmiejskie MPK (linie 14, 15 i od godziny 13tej linii 27). Na tym przystanku kończą trasę autobusy przewoźników prywatnych z kierunku Kraków, Korzenna.
  Autobusy linii 101 jadące do centrum zaczynają trasę z przystanku Sucharskiego-Batalionów Chłopskich (pod Biedronką). Tam kończą też trasę autobusy podmiejskie MPK oraz autobusy przewoźników prywatnych jadące z kierunku Gorlic.
   Autobusy przewoźników prywatnych rozpoczynają trasę z przystanku Batalionów Chłopskich – we wszystkich kierunkach (Gorlice, Korzenna, Kraków). Autobusy będą w czasie oczekiwania na odjazd parkować: Autobusy MPK wzdłuż ulicy Sucharskiego od skrzyżowania Batalionów Chłopskich do skrzyżowania z Westerplatte oraz Barskiej.
  Autobusy przewoźników wzdłuż ulicy Sucharskiego od skrzyżowania z Batalionów Chłopskich do skrzyżowania z Barską, w razie konieczności także przy ulicy Barskiej.
    6 sierpnia, w godz. 5. 30 do 17. 30 autobusy kończące i rozpoczynające trasę w Rynku zostaną skierowane na ulicę Konarskiego, gdzie będą znajdować się miejsca postojowe i przystanek początkowy. Zmiana dotyczy linii: 1, 2, 9, 11, 18, 24, 26, 37, 40, 43, 48, 49. Szczegóły dotyczące  zmian będzie można znaleźć na stronie internetowej MPK.

Oprac. (MK)fot. ilustracyjne
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica