600 odblasków trafiło do uczniów sądeckich podstawówek

600 odblasków trafiło do uczniów sądeckich podstawówek
Ponad 600 odblasków rozdano w 9 szkołach na terenie miasta Nowego Sącza od 4 do 7 września tego roku. Każda pierwsza klasa otrzymała też książkę (kolorowankę) edukacyjną, w której znajdują się informacje o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.
Straż Miejska w Nowym Sączu współpracując z Komendą Miejską Policji w Nowym Sączu i Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego oraz Biurem Pełnomocnika Prezydenta ds. Społecznych zorganizowała akcję, dzięki której wszystkie pierwszaki otrzymały odblaski.
MORD przekazał Straży Miejskiej prawie 800 odblasków, a policjanci zorganizowali dodatkowe patrole kontrolne bezpośrednio przy szkołach podstawowych. Biuro Pełnomocnika Prezydenta ds. Społecznych podarowało straży ulotki edukacyjne, skierowane do rodziców najmłodszych.
- Strażnicy odwiedzają klasy pierwsze szkół podstawowych. Do tej pory udało się przeprowadzić krótką prelekcję i rozdać odblaski w ponad 20 klasach. Na przyszły tydzień planujemy odwiedzić jeszcze kilka szkół, tak, żeby żadna klasa nie została pominięta – poinformowała Dorota Dobrzańska, p.o. rzecznika prasowego KSM. – Strażnicy byli bardzo ciepło przyjęci i spotkali się z wieloma miłymi słowami ze strony dyrektorów i nauczycieli szkół, w których już byli – dodała Dobrzańska.

(MJ)
fot. Straż Miejska w Nowym Sączu

Komentarze

2012-09-07 15:35:46 - Czytelnik ip:195.116.43.116
Proszę bardzo justować tekst i wyrażnie zaznaczać jego początek. Lepiej się czyta! dziękuję.
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica