6.Festiwal "Babie Lato" w Krynicy-Zdroju

6.Festiwal "Babie Lato"  w  Krynicy-Zdroju
Festiwal Babie Lato to cykliczne, plenerowe wydarzenie, promujące muzykę poetycką. Tegoroczny 6.Festiwal miał miejsce w dniach 23-24 sierpnia w krynickim Parku im. Romana Nitribitta. Koncerty zgromadziły tłumy miłośników piosenki turystycznej.

Festiwal "Babie Lato" powstał w Żegiestowie i tam odbyło się pięć poprzednich edycji. Jest jedynym wydarzeniem artystycznym o takim charakterze w tym regionie. Babie Lato to impreza poświęcona muzyce, sztuce, która od 2013 r. w ostatni weekend sierpnia gromadzi miłośników i wykonawców piosenki turystycznej z kręgu „Krainy Łagodności”.

Impreza od początku powstania była dwudniowym przesłuchaniem zespołów amatorskich i kończyła się koncertami zaproszonych gwiazd. W ramach imprez towarzyszących odbywał się jednodniowy rajd pieszy szlakami pasma Jaworzyny Krynickiej pn. „Beskid Wojciecha Belona i Adama Ziemianina” oraz Jarmark Sztuki – promujący dorobek artystyczny małopolskiego rzemiosła.

W dotychczasowych edycjach festiwalu gościli w Żegiestowie artyści:

Marek Andrzejewski, Cisza jak ta, Czerwony Tulipan, Ania Ciaszkiewicz, Bieguni, Na bani, Grupa Bohema, U studni, Leonard Luther i Własny Port, Pilar, Chwila nieuwagi, Robert Kasprzycki, Małżeństwo z rozsądku, Anita Lipnicka - piosenkarka, Zespół Kwiat Jabłoni - Kasia i Jacek Sienkiewicz, Elżbieta Adamiak - piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, Jerzy Filar - muzyk, kompozytor, wykonawca swoich piosenek do tekstów Jacka Cygana , Adam Ziemianin - znany jest jako autor tekstów do piosenek śpiewanych przede wszystkim przez: Stare Dobre Małżeństwo i Krzysztofa Myszkowskiego.

W organizacji festiwalu co roku brała udział wspaniała grupa wolontariuszy z całego kraju.

Organizatorem festiwalu jest jego założyciel - Towarzystwo Przyjaciół  Doliny Popradu. Partnerem do tej pory było Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna a w tym roku partnerem strategicznym edycji było Miasto Krynica-Zdrój.

Na scenie 6.Festiwalu Babie Lato w Krynicy-Zdroju wystąpili:

NaŚi -muzyczna grupa twórcza,
ELOHEH,
PILAR,
Lubelska Federacja Bardów
gwiazda wieczoru Stanisław Soyka

Koncert prowadził Paweł Konieczny z Radio Opole.


Andrzej Gulewicz MTV24
Fot. aut.
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica