72. Tour de Pologne – apel Policji & zmiana organizacji ruchu.

72. Tour de Pologne – apel Policji & zmiana organizacji ruchu.
5 i 6 sierpnia (środa i czwartek) przez Nowy Sącz przejadą kolarze, uczestnicy 72. Tour de Pologne. W związku z tym sportowym wydarzeniem w mieście zostanie zmieniona organizacja ruchu. Policja apeluje o zachowanie ostrożności.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności podczas przejazdu wyścigu kolarskiego, nie wkraczanie na jezdnię, sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi, dopilnowanie czworonogów. – „Kierowców prosimy o dostosowanie się do zastępczej organizacji ruchu, korzystania z wyznaczonych objazdów oraz zwracanie uwagi na komunikaty podawane przez osoby kierujące ruchem".  – apeluje Anna Walczewska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu”. – „Osoby, które 6 sierpnia chcą uczestniczyć w uroczystościach odpustowych w Bazylice św. Małgorzaty proszone są o korzystanie z parkingu przy Bulwarze Narwiku”.

Organizacja ruchu 5 sierpnia

   Od godz. 5.30 zamknięcie ruchu ul. Prażmowskiego i Kr. Jadwigi od ul. Lwowskiej do ul. Klasztornej. Objazdy ulicami: z kierunku Krynica – Zdrój: ul. Nawojowską – Długosza - Rejtana -Husarska - Kilińskiego – Bulwar Narwiku.   Z kierunku Krakowa - ul. Tarnowską – Bulwar Narwiku – Kilińskiego – Bulwar Narwiku – Husarska – Rejtana – Długosza – Nawojowska. W kierunku Kraków – Grybów będzie odbywał się ruch ze skrętem z ul. Nowochruślickiej w ul. Lwowską.
   Od godz. 5. 30 zamknięte zostaną wyjazdy na ul. Prażmowskiego z: ul. Długoszowskiego, ul. Nadbrzeżnej, ul. Jamnieckiej, oraz wyjazdy na ul.Królowej Jadwigi z ul. Emilii Plater i ul. Klasztornej. Od godz. 13. zamknięte będą dla ruchu - ul .Prażmowskiego, ul. Lwowska na odcinku od ul. Prażmowskiego do Rynku, Rynek, ul. Piotra Skargi, ul. Bulwar Narwiku, ul. Kilińskiego, ul. Krańcowa ul. Królowej Jadwigi.
   Objazdy w kierunku Kraków – Krynica zostana prowadzone ul. Nawojowską, ul.29 Listopada, Wyspiańskiego, Zieloną, Piramowicza, Węgierską, Obwodnicą Starego Sącza, Papieską, Marcinkowicką do Obw. Północnej, Obw. Północną do skrzyżowania ul. Tarnowska/ Witosa. Zamknięte będą wyjazdy z wszystkich ulic i wjazdów będących na trasie przejazdu kolarzy: ul. Prażmowskiego, ul. Lwowska na odcinku od ul. Prażmowskiego do Rynku, Rynek, ul. Piotra Skargi, ul. Bulwar Narwiku, ul. Kilińskiego, ul. Królowej Jadwigi oraz ul. Krańcowa.
     Od ok. godz. 16. 20 zamknięte zostaną dla ruchu ul. Krakowska, Legionów. Zamknięte będą wyjazdy z wszystkich ulic i wjazdów będących na trasie: ul. Prażmowskiego, ul. Lwowska na odcinku od ul. Prażmowskiego do Rynku, Rynek, ul. Piotra Skargi, ul. Bulwar Narwiku, ul. Kilińskiego, ul. Królowej Jadwigi, Krakowska, Legionów. W pierwszej kolejności otwarta zostanie ul. Krakowska, Legionów. Koniec zamknięcia ulicy Prażmowskiego – Królowej Jadwigi nastąpi ok. godz. 23.
    Od 4. sierpnia, od godz. 18. do 5. sierpnia godz. 22. na ul. Lwowskiej od ul. Prażmowskiego do Rynku oraz na całej trasie przejazdu kolarzy będą obowiązywały całkowite zakazy zatrzymywania po obu stronach ulicy. Wyłączone będą z możliwości parkowania parkingi oraz zatoki postojowe.
    5 sierpnia, w godz. 9. – 23. 00 pod numerami 18 442 - 46-00 i 18 442 - 46 - 04 dyżurować będą policjanci, którzy udzielą informacji o sytuacji na drogach i możliwości korzystania z objazdów.

Organizacja ruchu 6 sierpnia

    Od godz. 5. 30 nastąpi wyłączenie z ruchu Sądeckiego Rynku oraz ul. Lwowskiej na odcinku od ul. Matejki do Rynku, oraz ul. Piotra Skargi i ul. Kazimierza Wielkiego na całym odcinku równocześnie będzie obowiązywało zamknięcie wjazdów oraz skrzyżowań doprowadzających ruch do powyższych ulic.  Objazdy będą prowadzone ul. Bulwar Narwiku, Kilińskiego.
    Od godz. 12. nastąpi wyłączenie z ruchu ulic: Dunajewskiego, Wąsowiczów, Kościuszki na odcinku od ul. Wasowiczów do ul. Jagiellońskiej, ul.Jagiellońskiej, ul. Kunegundy, ul. Węgierskiej. Na trasie przejazdu kolarzy tj. Dunajewskiego, Wąsowiczów, Kościuszki - na odcinku od ul. Wasowiczów do ul.Jagiellońskiej, ul.Kunegundy, ul. Węgierskiej będzie obowiązywało zamknięcie wjazdów oraz skrzyżowań doprowadzających ruch do powyższych ulic.
    Od 5 sierpnia godz. 18. do 6 sierpnia godz. 14. na przedmiotowych ulicach będą obowiązywały całkowite zakazy parkowania. Wyłączone z użytkowania zostaną parkingi i zatoki postojowe na trasie przejazdu kolarzy.

Oprac. Małgorzata Kareńska fot. organizatora TdP


Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica