„Jesienne Dni Otwarte”. Dzieci w sądeckiej Komendzie Miejskiej Policji.

 "Jesienne Dni Otwarte". Dzieci w sądeckiej Komendzie Miejskiej Policji.
„Jesienne Dni Otwarte” w sądeckiej Komendzie Miejskiej Policji na stałe wpisały się w kalendarz akcji profilaktycznych, skierowanych do najmłodszych mieszkańców regionu. Organizowane są kilka razy w roku.
 
Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu otworzyła swoje drzwi. W corocznej akcji uczestniczyło blisko 170 dzieci. - Goście mieli okazję obejrzeć część pomieszczeń w których na co dzień pracują funkcjonariusze, a które nie są dostępne dla interesantów i zobaczyć jak wygląda komenda od środka. – mówi mł. asp. Justyna Basiaga, z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu - Młodzi słuchacze żywo uczestniczyli w dyskusji i z ciekawością przyglądali się metodom pracy zaprezentowanym przez funkcjonariuszy. Każde dziecko mogło przyjrzeć się, jak zbierane są ślady z miejsca zdarzenia i poznać tajniki pracy technika kryminalistyki.
    Dzieci odwiedziły też serce sądeckiej komendy - stanowisko pracy oficera dyżurnego. Tutaj dowiedziały się, jak wygląda system koordynowania służby policjantów prewencji oraz procedury przyjmowania zgłoszeń. Dzięki kamerom, zaglądały do pomieszczeń dla osób zatrzymanych.  Wyjątkową atrakcją była wizyta na strzelnicy oraz możliwość obejrzenia służbowego radiowozu. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki, które przypomną im spotkanie. Takie wizyty do doskonała okazja aby najmłodszym przypominać również podstawowe zasady bezpieczeństwa.

(MK) fot. KM Policji Nowy Sącz
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KMP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica