„Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” z sądeckimi policjantami

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" z sądeckimi policjantami
Akcja informacyjno-edukacyjna pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” została wczoraj zainaugurowana na Sądecczyźnie. Spotkanie z policjantami na jednej ze stacji narciarskich w Krynicy-Zdroju było dobrą okazją, by osoby spędzające aktywnie czas na nartach czy snowboardzie mogły poznać lub przypomnieć sobie zasady bezpiecznego korzystania ze zorganizowanych terenów narciarskich.

22 grudnia br. sądeccy policjanci zainaugurowali w naszym regionie ogólnopolską kampanię pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, która ma na celu promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnienie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

W ramach tej akcji, policjanci Wydziału Prewencji oraz Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju wspólnie przypominali miłośnikom szusowania podstawowe zasady bezpieczeństwa na stokach narciarskich, wręczając m.in. ulotki informacyjne z dekalogiem FIS. Podczas rozmowy z policjantami, w szczególności młodzi ludzie mieli okazję dowiedzieć się, jak należy zachowywać się podczas jazdy, by była ona bezpieczna i sprawiała jak najwięcej przyjemności, przy jednoczesnym poszanowaniu bezpieczeństwa innych użytkowników stoku. Funkcjonariusze rozdawali również elementy odblaskowe, a także zachęcali dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Śnieżny dekalog” (więcej informacji na https://policja.pl/pol/bezpieczenstwo-na-stoku/konkurs/28400,Konkurs-plastyczno-filmowy-SNIEZNY-DEKALOG.html), gdzie zadaniem uczestników jest zilustrowanie Dekalogu Reguł FIS. Z kolei nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników stoku czuwał policyjny patrol narciarski.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Aneta Izworska
            Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica