Małgorzata Półchłopek – przewodniczącą Rady Miasta.

 Małgorzata Półchłopek – przewodniczącą Rady Miasta.
Małgorzata Półchłopek, w tajnym głosowaniu jednogłośnie, 14 głosami została wybrana Przewodniczącą Rady. W poprzedniej kadencji piastowała również tę funkcję. I Sesja Rady Miasta odbyła się dzisiaj (28 listopada).

Małgorzata Półchłopek z pochodzenia jest krakowianką. W Krynicy - Zdroju mieszka już od ponad 30 lat. Jest absolwentką Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej. Ukończyła też Podyplomowe Studia z matematyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Studium Menadżerów Oświaty w Kaliszu. Pracowała jako inżynier w Jasielskiej Firmie Budowlanej, która w uzdrowisku rozpoczynała „wielkie budowy”. Była też bibliotekarką, kierowniczką świetlicy, nauczycielką matematyki. W końcu awansowała na zastępcę dyrektora i dyrektora Szkoły Podstawowej nr.2.
   W 2006 roku przeszła na emeryturę, ale nadal jest aktywna. Wybrana do Rady Miasta, została jej przewodniczącą. Pracowała w Komisjach Finansowej i Kultury. Obecnie to już trzecia jej kadencja. Wcześniej była Radną I kadencji Rady Powiatu Nowosądeckiego.
   Ma wiele zainteresowań, od muzyki klasycznej, tańca i baletu, poprzez matematykę do budownictwa. Ukończyła Studium Baletowe przy Operze Krakowskiej, zdała eksternistycznie maturę w liceum baletowym w Warszawie.
  Była synową Stefana Półchłopka, pomysłodawcy i twórcy Festiwalu im Jana Kiepury. Jest żoną Aleksandra (również inżyniera), mamą trójki dzieci: Joanny, Karoliny i Stefana.

Małgorzata Kareńska foto archiwum autora


Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica