„Nieulotne”. Film z Joanną Kulig – reprezentuje Małopolskę na festiwalu w Gdyni

 "Nieulotne".  Film  z Joanną Kulig – reprezentuje Małopolskę na festiwalu w Gdyni
„Nieulotne” w reżyserii Jacka Borcucha  z Joanną Kulig w roli Marty – obok „Papuszy” (reż. Joanna Kos Krauze i Krzysztofa Krauze) – to filmy dofinansowane przez Województwo Małopolskie w ramach Regionalnego Funduszu Filmowego. Oba powalczą o Nagrodę Złotych Lwów podczas tegorocznego 38. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

- „To film o zakochaniu dwojga młodych ludzi, których miłość zostaje wystawiona na próbę. A, że to świeże uczucie, będzie się zmagało z różnymi trudnościami. – mówi Joanna Kulig, która po raz pierwszy pracowała z Jackiem Borcuchem na planie. Główną rolę w filmie zagrała bardzo młoda aktorka, która stawia pierwsze kroki w aktorstwie. – Magda (Magdalena Berus) to dziewczyna bez szkoły teatralnej. Jestem zachwycona jej talentem. To drugi film, w którym wystąpiła.  Obserwowałam ją na planie, jak się ze wszystkim zmaga. Świat aktorski nie jest łatwy, dość hermetyczny. A grało się z nią jak z zawodową aktorką.  – dodaje aktorka z Muszynki. 
   Film Jacka Borcucha doceniony został przez Jury Festiwalu Filmowego  w Sundance. Zdobył tam nagrodę za rewelacyjne  zdjęcia autorstwa Michała Englerta. Na ekranach polskich kin można oglądać od od lutego br. 
Obsada: Jakub Gierszał, Magdalena Berus, Andrzej Chyra, Joanna Kulig. 
 
Małgorzata Kareńska 
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica