Nowy Sącz. Właściciel plantacja konopi indyjskich - zatrzymany.

 Nowy Sącz.  Właściciel plantacja konopi indyjskich - zatrzymany.
Na rynek trafiłoby ponad 11 tysięcy działek marihuany, o czarnorynkowej wartości 235 000 złotych! Dzięki intensywnej pracy sądeckich policjantów ustalono, że właścicielem trzech nielegalnych plantacji marihuany jest 24 - letni mieszkaniec powiatu limanowskiego. 
 
23 sierpnia niedaleko miejsca jego zamieszkania, policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt krzewów ziela konopi indyjskiej o wysokości od 1,35 do 2,60 metra. - Policjanci Referatu do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu od kilku tygodni prowadzili intensywne czynności związane z ustaleniem miejsca uprawy konopi indyjskiej na granicy powiatu nowosądeckiego i limanowskiego. – mówi sierżant sztab. Iwona Grzebyk – Dulak, Oficer Prasowy KM Policji w Nowym Sączu. Policjanci zatrzymali właściciela plantacji, któremu przedstawili zarzut uprawy konopi z art. 63 ustawy „O przeciwdziałaniu narkomani”. Za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Mężczyzna potwierdził swój udział w przestępstwie. 
    Po odpowiednim przetworzeniu ujawnionych krzewów sprawca mógł wprowadzić na rynek co najmniej 11 750 gramów marihuany o czarnorynkowej wartości 235 tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli mienie zatrzymanego, na poczet przyszłych kar. Śledztwo w powyższej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu. Sprawa ma charakter rozwojowy.
 
Małgorzata Kareńska fot. KM Policji Nowy Sącz
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KM Policji Nowy Sacz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica