"O obrotach ciał" - wernisaż wystawy Andrzeja Biernackiego - ONLINE

"O obrotach ciał" - wernisaż wystawy Andrzeja Biernackiego  - ONLINE
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ serdecznie zaprasza do udziału w wernisażu wystawy Andrzeja Biernackiego, która odbędzie się w formule online 14 maja o godz. 18.00 na stronie internetowej www.bwasokol.pl oraz na fanpage'u Galerii BWA SOKÓŁ.

"... malarstwo Andrzeja Biernackiego jest malarstwem gestu, w którym człowiek uwikłany we własnej cielesności stanowi intrygującą jedność z malarsko wykreowaną rzeczywistością. Przestrzeń obrazu, poza jego materią znacząco, potęgują wrażliwe niedopowiedzenia i anatomiczne skróty, którymi Artysta posługuje się po mistrzowsku i z dużą swobodą. Jego malarstwo nie atakuje miejsca ekspozycji, nie zagęszcza niepokojąco wnętrza, ale przeciwnie, otwierając malarskie okna, zaprasza na powietrze poza instytucjonalne mury. Obrazów nie lubi nazywać, unika więc tytułów wyjaśniających i sugerujących, by nie krępowały indywidualnego odbioru. W zamian taki „brak” rekompensuje inteligentnie prowokacyjnymi, formułowanymi z autorskim poczuciem humoru tytułami wystaw i artystycznych wydarzeń."
Jerzy Fober

***
ANDRZEJ BIERNACKI
Urodzony 27 czerwca 1958 roku w Łowiczu — malarz, pedagog, krytyk sztuki, publicysta i wydawca. W 1985 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie u profesora Jacka Sienickiego. W latach 1985—1988 asystent prof. Sienickiego. W latach 1989-1991 prowadził Pracownię Rysunku na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Razem z żoną Elżbietą Bogaczewicz-Biernacką jest właścicielem Galerii Browarna w Łowiczu. Galeria oprócz działalności wystawienniczej, stanowi centrum sztuki oraz miejsce umożliwiające organizowanie imprez takich jak: plenery artystyczne, warsztaty twórcze, wieczory autorskie, spotkania teatralne i koncerty.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica