„Rodzina Zawsze Razem” - parafialny festyn rodzinny w Powroźniku

"Rodzina Zawsze Razem" - parafialny festyn rodzinny w Powroźniku
9 czerwca w Powroźniku w miejscowości pomiędzy Krynicą-Zdrój i Muszyną, w malowniczym otoczeniu wzgórz Beskidu Sadeckiego przy kościele pw. św. Judy Tadeusza po raz drugi odbył się Parafialny Festyn Rodzinny pt. „Rodzina zawsze razem”, którego organizatorami byli: proboszcz ks. Andrzej Romanowski, rada parafialna oraz parafialny oddział Caritas. Dochód z festynu przeznaczony został na cele charytatywne.

W trakcie festynu wystąpili : Schola parafialna i zespół młodzieżowy z Powroźnika, Zespół „Wesołe Harmonijki”, Orkiestra Gedeon Richter Polska z Grodziska Mazowieckiego pod batutą Jerzego Wysockiego, Hanna Chmielewska – sopran, formacja taneczna „Fruciaki” oraz gwiazda wieczoru zespół „Lachersi”, finalista programu „Must be the music”.

W niedzielne popołudnie przygotowaliśmy festyn parafialny „ Rodzinny Festyn Parafialny”, któremu nadaliśmy tytuł „Rodzina Zawsze Razem”. Chcemy przez to wydarzenie przypomnieć wszystkim jak bardzo ważne jest życie rodzinne, jak bardzo rodzina łączy ludzi i pomaga im także w codziennym życiu. Kiedy jesteśmy razem, kiedy wspólnie coś robimy, wtedy te wspólne wydarzenia nas łączą. I chciałbym właśnie przez organizację festynu parafialnego połączyć wszystkie rodziny naszej parafii w jedną wspólnotę” – powiedział proboszcz ks. Andrzej Romanowski.

Festyn miał charakter charytatywny tzn. wszelki uzyskany dochód, przeznaczony zostanie na pomoc charytatywną najbardziej potrzebującym, w różnych sytuacjach losowych rodzin a także na zabiegi rehabilitacyjne, one są nie raz bardzo korzystne. Są możliwe do uzyskania dzięki sponsorom, którzy nam pomogli w tym festynie to jest druga edycja tego wydarzenia, który organizuje parafia w Powroźniku przy współpracy z Parafialnym Oddziałem Caritas. Dzięki życzliwości wielu sponsorów, dzięki obecności wielu ludzi, będziemy mogli pomóc kolejny raz wielu rodzinom w ich sytuacjach, zwłaszcza trudnych. Chcemy także uczyć uwrażliwienia wszystkich na to, że jeżeli mamy takie możliwości to będzie nam łatwiej żyć. Mamy więcej środków materialnych, to powinniśmy się tym dzielić także z innymi. Każde dobro, które udzielamy drugiemu człowiekowi, to do nas powraca, to jest takie głębokie przesłanie” - powiedział proboszcz ks. Andrzej Romanowski i dodał jeszcze - „Wszystkich serdecznie pozdrawiam, mam nadzieje, że za rok będziemy uczestniczyć w trzeciej edycji „Festynu Rodzinnego Parafialnego” – „Rodzina Zawsze Razem”.


Andrzej Gulewicz MTV 24
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica