„Wędrowały i Lasy, Górami i Niebem” Wojciech Węgrzyński – Wernisaż

"Wędrowały i Lasy, Górami i Niebem" Wojciech Węgrzyński – Wernisaż
Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa „Wędrowały i lasy, górami i niebem” Wojciecha Węgrzyńskiego, który odbędzie się w piątek 16 września o godzinie 18:00.

Wojciech Węgrzyński - urodził się 26 września 1982 roku w Zabrzu. Dorastał w Gorlicach, Gorzycach i Nowym Sączu. Studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Swoje umiejętności rozwijał podczas wyjazdów stypendialnych na Universidad del País Vasco w Hiszpanii i Udayana University w Indonezji, a także w niewielkim Studio 5 w Wielkiej Brytanii. Na swojej drodze miał szczęście spotkać niezwykłych profesorów i artystów, między innymi: Stanisława Baja, Marka Cockrama, Jacka Dyrzyńskiego, Dorotę Grynczel, Stanisława Pieniaka, Andrzeja Szarka, Edwarda Tarkowskiego i Krzysztofa Wachowiaka. Jego twórczość wiele zawdzięcza licznym podróżom, poszukiwaniom, a przede wszystkim mądrym nauczycielom, przyjaźniom i wartościom, które Węgrzyński wyniósł z rodzinnego domu. Pisze, maluje, rysuje, fotografuje, tworzy książki artystyczne i realizacje ścienne.

Współtworzył projekty graficzne i edukacyjne dla Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, Fundacji Literackiej Nagrody Nike, Green School w Indonezji, Théâtre la Boka we Francji i organizacji humanitarnej Lekarzy bez Granic. Choć rzadko wystawia swoje prace, chętnie dzieli się nimi na stronach: okruchychwil. pl i wegrzynski.pl.

Wystawa będzie prezentowana do 13 listopada 2022 roku.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: MCK „Sokół” Nowy Sącz
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica