"Zainwestuj w siebie" - drogą do Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

"Zainwestuj w siebie" -  drogą do Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Z inicjatywy samorządu w Leśnym Zakładzie Doświadczalnym ( 8 lutego) odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Zainwestuj w siebie”. Dwie prelekcje skierowano szczególnie do seniorów. 

Dariusz Reśko, burmistrz Krynicy Zdroju poinformował o objęciu patronatem powstający w Krynicy - Zdroju Uniwersytet Trzeciego Wieku przez Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja w Krakowie. - Sformalizowanie tej instytucji wymaga ogromnej pracy i czasu. Razem z Alicją Hajduk chcieliśmy stworzyć solidne podwaliny zorganizowania Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dlatego do października raz w miesiącu będą organizowane spotkania podobne do dzisiejszego”. Wykładowcami byli: psycholog Agnieszka Nowakiewicz („Psychologia a zdrowie człowieka”) i prawnik Jan Potoczek (Instytucja Rzecznika Praw Obywatelskich).
*****
Zorganizowanie pierwszego spotkania seniorów z cyklu „Zainwestuj w siebie” wypłynęło od przewodniczącej RM Małgorzaty Półchłopek. Burmistrz wyraził zamiar utworzenia w uzdrowisku instytucji, która zachęciłaby do aktywności seniorów. Jego inicjatywę poparła Wiesława Borczyk, prezes Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz prezes Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 2 grudnia 2011 roku w Gminnym Centrum Integracji Społecznej wygłosiła referat „Znaczenie edukacji ustawicznej osób starszych”, w którym podkreśliła znaczenie uczelni przeznaczonych dla osób starszych.

Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica