Alicja Węgorzewska i jej lista zarzutów wobec 47. Festiwalu im. Jana Kiepury.

Alicja Węgorzewska i jej lista zarzutów wobec 47. Festiwalu im. Jana Kiepury.
Alicja Węgorzewska, dyrektor artystyczna 47. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy - Zdroju zaprosiła (26 września) media na konferencję prasową, na której zaprezentowała swoją listę zarzutów wobec producenta. Spotkanie mediów ze śpiewaczką odbyło się w sali balowej Starego Domu Zdrojowego.

-
Konferencja podsumowująca festiwal została zaplanowana na 20 sierpnia, ale się nie odbyła. Bardzo na nią czekałam. Dwa dni wcześniej otrzymałam telefon, że jest odwołana i mam się spodziewać nowego terminu. Minął ponad miesiąc, dlatego pozwoliłam sobie zwołać konferencję nie tylko podsumowującą, ale interwencyjną. – wyjaśniła na wstępie Alicja Węgorzewska, od listopada 2012 roku dyrektor artystyczna 47. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy – Zdroju. - Ucieszyłam się z tej nominacji, bo dostałam do ręki narzędzie, które może promować polską kulturę i polskie talenty”.
   Alicja Węgorzewska na tablicy świetlnej przedstawiła zakres obowiązków dyrektora artystycznego. Zaliczają się do niego: dostarczanie jakościowo wysokiego programu artystycznego, dostosowanego do budżetu producenta, czuwanie nad jego wykonaniem, reprezentowanie festiwalu w mediach, a także zatwierdzanie materiałów i publikacji dotyczących imprezy.
    Następnie artystka wyliczyła listę zadań producenta – czyli Centrum Kultury. Są to: realizacja programu dostarczonego przez dyrektora artystycznego, odpowiedzialność za pozyskiwanie środków finansowych, budżet imprezy, umowy z artystami, zapewnienie warunków do pracy, a także dostarczenie wymaganych instrumentów. Przygotowuje też materiały i publikacje dotyczące imprezy. Alicja Węgorzewska podała wiele zarzutów wobec producenta, a szczególnie brak współpracy producenta z dyrektorem artystycznym, a także chaos organizacyjny.
    Jako pozytywne strony festiwalu przedstawiła: zróżnicowany i bogaty, ambitny program, edukacyjne spotkania Kiepura? Si!, odsłonięcie Alei Gwiazd, pozytywne recenzje publiczności, wspaniały koncert z 15 sierpnia transmitowany w TVP 2, a także promocja młodych talentów.

Małgorzata Kareńska
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica