Andrzej Piszczek drugi w THE UP CODE CHALLANGE.

Andrzej Piszczek drugi  w THE UP CODE CHALLANGE.
Andrzej Piszczek, uczeń IV klasy technikum informatycznego z krynickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II zajął drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie programistycznym THE UP CODE CHALLANGE. Konkurs zorganizował Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

W dobie powszechnego dostępu do globalnej sieci, komunikacja między ludźmi odbywa się za pomocą internetu. Internauci zdobywają tu także cenne informacje o świecie, a gromadzone cenne dokumenty są źródłem wiedzy.
   Jednak powszechny dostęp do sieci jest także źródłem nadużyć, gdyż przywłaszczane są cudze myśli, utwory i fotografie. Ośrodki naukowe starają się przeciwdziałać zjawisku kradzieży w sieci, proponując automatyczne metody, które pozwalają na ocenę podobieństwa powstałej pracy do tych, które są gromadzone w bazach publikacji. Dlatego też zadaniem uczestników konkursu było napisanie programu porównującego dwa teksty pod kątem plagiatu. Najpierw komisja oceniła nadesłane prace, a następnie twórcy najlepszych z nich zostali zaproszeni do drugiego etapu, w którym wyłoniono zwycięzców.

Małgorzata Kareńska fot. Starostwo Powiatu Nowy Sącz

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Starostwo Powiatu Nowosadeckiego

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica