Andrzej Zarych dyrektorem Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ

Andrzej Zarych dyrektorem Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ
11 października 2019 r. Andrzej Zarych objął stanowisko dyrektora Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ. Zarząd Województwa Małopolskiego powierzył mu tę funkcję na pięć lat.

Oficjalnego wprowadzenia nowego szefa do MCK SOKÓŁ dokonała Monika Gubała, dyrektor Departamentu Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Andrzej Zarych podczas pierwszego spotkania z pracownikami zapewnił, że nie zamierza dokonywać rewolucji. Uważa, że większość organizowanych przez MCK SOKÓŁ przedsięwzięć zostanie w roku 2020 utrzymanych. W swoim programie, który przedstawił podczas wygranego we wrześniu br. konkursu, umieścił szereg nowych inicjatyw. Liczy, że dobrą pozycję MCK SOKÓŁ wśród instytucji kultury nie tylko utrzyma, ale i wzmocni.

Andrzej Zarych urodził się 16 czerwca 1968 r. w Jasionowie (na Podkarpaciu). Jest absolwentem Wydziału Filologii Polskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie (dziś Uniwersytet Pedagogiczny). Na tej uczelni pracował też jako asystent. Studia podyplomowe ukończył na UJ i WSB-NLU.

Mieszka w Nowym Sączu. Był dziennikarzem sądeckiego Radia Echo (1995-98) i Gazety Krakowskiej (kierownik oddziału w Nowym Sączu, 1999-2000). Przez długi czas współpracował z Regionalną Telewizją Kablową (współgospodarz, z Grzegorzem Tabaszem, programów Natura i ich dwóch). W Radiu RDN Nowy Sącz i Małopolska od wielu lat prowadzi autorskie programy, min.: Folkową Listę Przebojów i Kuchnię Dobrze Nastawioną.

Od roku 2000 do 2019 pracował w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu (jako dyrektor Kancelarii Powiatu oraz Biura Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą), gdzie w swej działalności duży nacisk kładł na promocję walorów krajobrazowych, turystycznych, uzdrowiskowych, historycznych i kulturowych Sądecczyzny. Był nauczycielem akademickim na kilku uczelniach, m.in.: UJ, WSB-NLU i PWSZ.


Andrzej Gulewicz MTV24

Źródło: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu
Fot. Kinga Ptak
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica