Andy Warhol ...Od Początku i z Powrotem - Wernisaż Wystawy

Andy Warhol ...Od Początku i z Powrotem - Wernisaż Wystawy
Muzeum Sztuki Nowoczesnej Andy Warhola w Medzilaborcach na Słowacji oraz Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu zapraszają na wernisaż wystawy najwybitniejszego artysty pop-artu - Andy’ego Warhola.

3 grudnia 2021, godz. 18:00, Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ
Wystawa potrwa do 30 stycznia 2022.

„… Nie trzeba szukać w życiu i dziele Andy’ego Warhola niczego innego niż to, co powiedział o sobie sam. Wystarczy zastanowić się nad jego słowami i starać się zrozumieć, dlaczego to powiedział. Wszystko inne jest hipotetyczne, a wiele z tego, co publikowano o nim w mediach – tendencyjne.

Dlatego zanim będziemy chcieli poznać Andy’ego Warhola, spróbujmy zrozumieć jego słowa, spróbujmy postrzegać go także jako Andreja Varcholę, prostego syna prostych rodziców, człowieka dwóch światów… świata Andreja Varcholi i świata Andy’ego Warhola.”

Ph.D. Michal Bycko
Muzeum Sztuki Nowoczesnej
Andy Warhola w Medzilaborcach


Wystawa pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego Pana Witolda Kozłowskiego i Konsula Generalnego Republiki Słowackiej w Krakowie Pana Tomáša Kašaja.


Spotkanie w reżimie sanitarnym, prosi się o potwierdzenie przybycia do dnia 2 grudnia 2021, telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00—16.00 pod numerami telefonu: 18 53 40 663, 18 53 40 679, e-mailem na adres: u.modliborek@mcksokol.pl lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na bieżącej stronie.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu
 
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica