Austriaccy rozbójnicy zaatakują Krynicę. Będzie się działo!

Austriaccy rozbójnicy zaatakują Krynicę. Będzie się działo!
Pod Górą Parkową Legiony Jana Henryka Dąbrowskiego stoczą historyczną bitwę. Akcja poszukiwania austriackich zbójników odbędzie się w dniach 17 do 19 sierpnia. W ramach inscenizacji będzie sporo atrakcji. 

    Od godz. 15 w piątek (17 sierpnia) zobaczymy przejazd infanterii, artylerii i Czechów. Pół godziny później ułani pobudują obóz na Górze Parkowej. O godz. 17. ułański patrol przejedzie po Krynicy. Natomiast wieczorem zbudowany zostanie obóz - jak zapowiadają organizatorzy - z prawdziwych legionowych namiotów. Drugiego dnia w sobotę pobudka żołnierzy będzie już o ósmej. Ok. godz. 10. parady ułańskie i infanterii przedefilują  po krynickim deptaku. W samo południe na Górze Parkowej odbędzie się piknik, wspólny obiad Legionistów, a następnie przygotowania (godz. 15. 30) i wymarsz na bitwę. Bitwa Operacyjna „Poszukiwanie austriackich rozbójników” rozpocznie się ok. godz. 17. W ostatnim dniu (godz. 13). nastąpi atak rozbójników na obóz na Górze Parkowej. Zwijanie namiotów przewidziane jest na godz. 18.
     Gościem honorowym imprezy będzie bokser Damian Jonak, dla dzieci przewidziane są gry i zabawy, a turyści sfotografują się z Legionistami. Dodatkowo 18 sierpnia w godz. 12 - 16. przeprowadzona zostanie akcja honorowego oddawania krwi. Organizatorami bitwy są:  restauracja „Babcia Malina” i PKL.

(Red. M)
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica