Autobus hybrydowy będzie jeździł po ulicach Krakowa

Autobus hybrydowy będzie jeździł po ulicach Krakowa
Już jutro (16 września), pierwszego dnia obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Krakowie, mieszkańców i turystów czeka sporo atrakcji. Każdy chętny będzie się mógł bowiem wybrać się w podróż zabytkowym tramwajem. Następnego dnia Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA będzie prezentować na Rynku Głównym autobus hybrydowy.
Od godziny 17.00 do 19.00 będzie można nie tylko oglądać ten autobus, ale także uzyskać szczegółowe informacje o jego funkcjonowaniu. Zdecydowanie dłużej sprowadzony przez MPK SA autobus hybrydowy będzie można oglądać w czwartek, 20 września. Pojazd będzie wtedy dostępny dla wszystkich na Małym Rynku od godziny 11.00 aż do 18.00.
Po prezentacji 17 września na Rynku Głównym, autobus hybrydowy pojawi się na regularnej linii już we wtorek 18 września. Będzie obsługiwał linię nr 703, kursującą z Nowego Bieżanowa do Pl. Centralnego lub linię nr 182 łączącą Dworzec Główny Wschód z os. Na Stoku. Na regularną linię autobus wyjedzie także w środę, 19 września oraz w piątek, 21 września. Będzie to znakomita okazja, aby na własnej skórze przekonać się o zaletach hybrydowego napędu zastosowanego w autobusie.
***
Warto pamiętać, że w sobotę, 22 września jest obchodzony Europejski Dzień bez Samochodu. Każdy kto tego dnia zrezygnuje z jazdy samochodem i przesiądzie się do tramwaju lub autobusu będzie mógł podróżować za darmo. Musi tylko pamiętać, aby mieć przy sobie dowód rejestracyjny samochodu.

(MJ)
Źródło i fot. MPK Kraków

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica