Benedykt Poręba – Sądeczaninem 2015 roku.

Benedykt Poręba – Sądeczaninem 2015 roku.
Benedykt Poręba, założyciel i kierownik zespołu „Myszkowianie” został Sądeczaninem 2015 roku. Gala podsumowująca plebiscyt odbyła się w sobotę, w nowosądeckim MCK „Sokół”.

Benedykt Poręba, założyciel i kierownik zespołu „Myszkowianie został wybrany najpopularniejszym Sądeczaninem 2015 roku. Gala podsumowująca plebiscyt odbyła się w sobotę, w nowosądeckim MCK "Sokół".
     Zwycięzcą w kategorii "Sądecki autor" za całokształt swojej twórczości został prof. Bolesław Faron. Natomiast w kategorii "Książka o Sądecczyźnie 2015" laureatem został Jerzy Giza, za książkę "Sądecki garnizon i jego żołnierze 1918-1922". Podczas finału konkursu wręczono również wyróżnienie Prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka dla Adama Śliwy - za promowanie historii sądeckich wsi. 
   Wśród nominowanych do tegorocznego tytułu najpopularniejszego Sądeczanina znaleźli się Ewa Bulanda, trener kickboxingu i wychowawca, Marian Dobosz Marian, dyrektor SP w Kosarzyskach i radny powiatowy; Tomasz Kowal, strongmen z Krynicy-Zdroju; Maria Kulig, prezes Stowarzyszenia „Nasz Dom” z Piwnicznej-Zdroju; Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu; Janina Molek, z Tropia, autorka książek kulinarnych; Antoni Pawłowski, przedsiębiorca z Łososiny Dolnej, Barbara Sławecka , kierownik i opiekun zespołu „Sądeczoki”, Maria Sosin, dyrektor Biblioteki Publicznej w Starym Sączu; Barbara Surman, sołtys Piątkowej, prezes Kasy Wzajemnej Pomocy oraz Leszek Zakrzewski, prezes PTH Oddział Nowy Sącz.Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Sądecka.
 
oprac. (MK) fot. Maria Olszewska, Starostwo Powiatowe Nowy Sącz. 

 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: materiały prasowe UM Nowy Sącz, Starostwo Powiatowe Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica