Błażejek zasypany prezentami. Miss Polski 2012 u chorego dziecka.

Błażejek zasypany prezentami. Miss Polski 2012 u chorego dziecka.
Ambasadorka Fundacji Małopolskie Serce - Katarzyna Krzeszowska Miss Polski 2012 odwiedziła podopiecznego tej organizacji, 3 letniego Błażeja Frączka. Od swoich narodzin chłopiec cierpi na wiele schorzeń. Ma m.in. rozszczep kręgosłupa oraz wodogłowie.

Aby odzyskać pełną sprawność ruchową, nie tylko przez najbliższe miesiące, ale też lata musi być poddawany specjalistycznym badaniom, leczeniu oraz rehabilitacji. Obecnie trwają w jego sprawie konsultacje medyczne w niemieckiej klinice. Chłopiec uda się tam wraz z rodzicami, bo pojawiła się szansa na leczenie.
    Kilka tygodni temu Katarzyna Krzeszowska ofiarowała na charytatywną licytacje duplikat pierścienia Miss Polski 2012. Teraz dla chłopca i jego rodzeństwa przywiozła prezenty ufundowane przez sklep krynicki ECO. Podczas ponad trzygodzinnego spotkania Miss Polski rozmawiała z rodzicami Błażejka oraz bawiła się z chłopcem. Dziecko szybko nabrało do Kasi zaufanie i otworzyło przed nią serce. Nie obyło się bez mierzenia i podziwiania korony najpiękniejszej Polki, pamiątkowego zdjęcia z nią, a także prezentacji zabawek. Miss Polski otrzymała od starszego rodzeństwa chłopca własnoręcznie wykonaną bransoletkę. Uczyła się też od dzieci, jak taką ozdobę zrobić. Radości, śmiechu i wspólnych wzruszeń nie było końca.
     Fundacja Małopolskie Serce również nie przyjechała z pustymi rękami. – „Dzięki okazanemu sercu przez Prezesa krynickiego sanatorium Jakuba Laurosiewicza, Błażejek będzie mógł korzystać z darmowej pomocy rehabilitacyjnej. – mówią członkowie Zarządu oraz personel Fundacji: Tomasz Studniarz, Dawid Gzyl, Dawid Malinowski i Bartek Maciaszek, któremu kiedyś organizacja pomagała w walce z chorobą. Teraz sam niesie pomoc innym. Wszyscy oni towarzyszyli w wizycie Miss Polski 2012 u Błażeja.

Tekst red. Małgorzata Kareńska Foto. Bartek Maciuszek.
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Fundacja Małopolskie Serce

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica