Bojowe Pszczółki” z województwa małopolskiego walczą o pracownię przyrodniczą

Bojowe Pszczółki" z województwa małopolskiego walczą o pracownię przyrodniczą
Jeszcze do 15 grudnia uczniowie z województwa małopolskiego mogą zgłębiać tajniki pszczelego świata oraz walczyć o wyposażenie pracowni przyrodniczej. O tym, jak ważną rolę w naszym ekosystemie pełnią pszczoły, wiedzą uczniowie z zespołu „Bojowe Pszczółki” z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Koszycach Małych. Dzieci pod opieką pani Joanny Kurc biorą udział w IV edycji niezwykłego konkursu edukacyjnego „Akademie Przyjaciół Pszczół: Pszczeli Bohaterowie”, organizowanego w ramach programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Dzięki interaktywnej formule programu młodzi uczestnicy z pasją odkrywają wyjątkowy świat pszczół i podejmują działania na rzecz ochrony środowiska. Dzięki wspólnej pracy uczniowie z Koszyc Małych zdobyli już ponad 6 000 punktów i są na pierwszym miejscu w województwie małopolskim !

Cały czas uczniowie z klas IV-VI mogą pójść w ślady „Bojowych Pszczółek” i dołączyć do grona uczniów z całej Polski, którzy biorą udział w rywalizacji i walczą o atrakcyjne nagrody dla siebiei szkoły. Organizator przygotował dla nich nowoczesną platformę edukacyjną, pełną interaktywnych zadań i scenariuszy lekcyjnych. Uczestnicy mogą sprawdzić swoje siły, wykonując pszczele misje oraz wykazując się umiejętnościami plastycznymi, wokalnymi oraz dziennikarskimi.
Pani Joanna Kurc, nauczycielka z Koszyc Małych oraz opiekunka zespołu, opowiada o przebiegu rywalizacji w małopolskiej szkole:
W konkursie wzięłam udział w dwóch powodów - w jednej szkole, w której uczę jest bardzo mało pomocy dydaktycznych, więc główną motywacją była nagroda główna, czyli wyposażenie pracowni przyrodniczej. Ponadto niezwykle ważne było dla mnie zachęcenie uczniów do angażowania się w konkursy - dzięki temu mogą nauczyć się odpowiedzialności oraz samodzielności. Pozytywnie zaskoczyło mnie, że uczniowie bardzo chętnie biorą udział w tej formule oraz spotkała się ona z ich wielką aprobatą. Zadania bardzo się im podobały oraz chętnie uczestniczyli w zajęciach.
     Do tej pory do zabawy przystąpiło 150 zespołów z całej Polski. Uczestnicy wcielają się w rolę tytułowych pszczelich bohaterów, takich jak Kornutka Odkrywca czy Obrostka Ninja i w formie nauki przez zabawę poznają ciekawy świat owadów pszczołowatych. Uczniowie wykonali łącznie ponad 7500 pszczelich zadań! Organizatorzy liczą, że wiedza o pszczołowatych, którą dzieci zdobędą dzięki udziałowi w programie, zaowocuje w przyszłości i realnie przełoży się na poprawę warunków życia tych pożytecznych owadów.
    Nauczyciele, którzy zdecydują się na udział w konkursie wciąż mogą rejestrować swoje zespoły na stronie www.pomagamypszczolom.pl. Po rejestracji otrzymają dostęp do atrakcyjnych materiałów edukacyjnych oraz pszczelich zadań konkursowych dla klasy. Natomiast dla uczniów klas 0-3 oraz szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych eksperci programu przygotowali scenariusze zajęć edukacyjnych.
Pięć zwycięskich zespołów w konkursie „Akademie Przyjaciół Pszczół: Pszczeli Bohaterowie” poznamy 5 stycznia.
Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie internetowej www.pomagamypszczolom.pl oraz na fanpage’ u akcji na Facebooku Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom.

Kontakt dla mediów :

Małgorzata Strzelec
Junior Brand Manager, ZT „Kruszwica” S.A tel. 22 335 67 27,
e-mail: malgorzata.strzelec@bunge.com

Alicja Mroczkowska
Senior Account Executive, Garden of Words, tel. 22 829 85 72 w. 47,
e-mail: a.mroczkowska@gardenofwords.pl
***
Kujawski z pierwszego tłoczenia to naturalny olej, który powstaje ze starannie wyselekcjonowanych nasion rzepaku. Aby te nasiona mogły powstać, kwiat rzepaku, podobnie jak większość innych roślin, musi zostać zapylony – to zadanie należy do pszczół i innych pszczołowatych: pszczolinek, trzmieli, bzygów czy murarek. Kujawski to marka, która czerpie z natury, ale także się o nią troszczy. Dlatego postanowiła zwrócić uwagę na problem ginących pszczół i organizuje akcję „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Głównym celem akcji jest zakładanie Miejsc Przyjaznych Pszczołom oraz upowszechnianie wiedzy na temat tego, jak każdy z nas może przyczynić się do ratowania pszczół.
W ramach programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” do tej pory :
- w 200 gminach założono 1834 Miejsca Przyjazne Pszczołom
- Akademie Przyjaciół Pszczół przyciągnęły ponad 2 600 placówek edukacyjnych z całego kraju,
- 60 000 osób zostało objętych działania realizacyjnymi grantów w ramach organizowanego konkursu grantowego,
- blisko 40 000 osób poparło Zasady Przyjaciół Pszczół,
- 57 placówek w całej Polsce przyłączyło się do obchodów ogólnopolskiego Wielkiego Dnia Pszczół 8 sierpnia; odwiedziło je tego dnia blisko 16 000 osób.

MTV 24
Źródło : Biuro programu "Z Kujawskim pomagamy pszczołom"

 
Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica