Brać Turystyczna podsumowała 2011 rok.

Brać Turystyczna podsumowała 2011 rok.
Podczas spotkania „Braci Turystycznej” (16 listopada) omówiono najważniejsze zagadnienia Stowarzyszenia Krynickiej Organizacji Turystycznej oraz strategiczne projekty dla miasta. 

Burmistrz Dariusz Reśko przedstawił najważniejsze zagadnienia Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej, nowoczesnego systemu IT zintegrowanego w warstwie analogowej i cyfrowej, realizowanego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013, którego osią priorytetową są: turystyka i przemysł kuturowy, rozwój infrastruktury turystycznej oraz budowa Regionalnego Systemu Informacji Turystycznej. Włodarz uzdrowiska podkreślił, że tutaj turyści i kuracjusze znajdują wszechstronne informacje o regionie, noclegach i aktualnych wydarzeniach kulturalnych. W tym budynku – obok Informacji Turystycznej – ma też swoją siedzibę Krynicka Organizacja Turystyczna, która do tej pory mieściła się w starym budynku kina „Jaworzyna”. Burmistrz omówił również rewitalizację Deptaka, na którym rozpoczęły się już prace modernizacyjne, mające uatrakcyjnić ten zakątek miasta. Wspomniał także o projekcie narciarskiej trasy biegowej w gminie, która ma przebiegać 12 kilometrowym odcinkiem z Góry Parkowej do Tylicza.
     Z kolei Daniel Lisak, kierownik biura KOT przedstawił nowych członków stowarzyszenia, wsród znależli się m.in. Pensjonat „Gaborek”, Hurt Drop Zbigniew i Krzysztof Kołacz, Stowarzyszenie Dorożkarzy „Sokół” Jan Nowogórski, Sankostrada Renata Papież Maślanka, Dominik Jazic, Gościniec Galicyjski – Restauracja pod Galerią Marek Michalik, Galicya Marta Płachecka, Apart Hotel „Puenta” Ewa i Łukasz Bieleccy, Sielanka Marian Ryba. Przypomniał też uczestnictwo organizacji w targach turystycznych (Łódz, Katowice, Warszawa, Gdańsk) w mijającym roku SKOT była inicjatorem pokazów mody z lat 20 i 30 na terenie miasta, w którym brali udział członkowie stowarzyszenia.

Małgorzata Karenska & Andrzej Gulewicz
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica