Bursztynowy Zbigniew Wodecki , Sarsa , Wyszkoni w drugim dniu "SopotHit Festiwal 2016 "

Bursztynowy Zbigniew Wodecki , Sarsa , Wyszkoni  w drugim dniu "SopotHit Festiwal 2016 "
"Polsat SuprHit Festiwal 2016"
Zbigniew Wodecki otrzymał Bursztynowego Słowika podczas drugiego dnia Polsat SuperHit Festiwal 2016
Sarsa z „Naucz mnie” podbija „Radiowy Przebój Roku”.
(27-29 maja, Opera Leśna w Sopocie)

To był wielki koncert wielkiego artysty. Przez 40 lat na scenie Zbigniew Wodecki przyzwyczaił nas do doskonałych występów i nośnych przebojów, ale to co pokazał w otwierającym drugi dzień Polsat SuperHit Festiwal 2016 koncercie w Operze Leśnej przeszło najśmielsze oczekiwania tłumnie zgromadzonej publiczności. W finale koncertu z rąk prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego artysta otrzymał Bursztynowego Słowika. Kolejne ponad dwie godziny spędziliśmy z wykonawcami, których piosenki rządziły na playlistach polskich rozgłośni radiowych. Na zakończenie wieczoru sopockim amfiteatrem zawładnęła romantyczna i kobieca Anna Wyszkoni, która podsumowała w jubileuszowym koncercie 20 lat, które spędziła na scenie.
Na taki koncert czasem czeka się całe życie. Zbigniew Wodecki, który rozpoczął drugi dzień muzycznych emocji podczas Polsat SuperHit Festiwal 2016, zasługuje na to by nazwać go ponadczasowym. Obchodzący jubileusz 40 - lecia artysta cieszy się niesłabnącą popularnością kolejnych pokoleń Polaków. Przed rokiem powrócił ze świetnym albumem „1976: A Space Odyssey”, czyli swoim fonograficznym debiutem tym razem nagranym ponownie na żywo z zespołem Mitch & Mitch.
Podczas czterdziestopięciominutowego występu w Sopocie Zbigniew Wodecki kilkukrotnie podrywał z miejsc publiczność. Pierwszy raz przy piosenkach „Opowiadaj mi tak” i „Rzuć to wszystko co złe”, które w ubiegłym roku królowały na radiowych listach przebojów. Następnie publiczność na stojąco bawiła się przy hicie lat 80-tych „Chałupy Welcome To”, a następnie przy wielkim przeboju „Zacznij od Bacha”. W duecie z artystą w piosence „Z Tobą chcę oglądać świat” wystąpiła Natalia Szroeder, a ze skrzypkiem Mariuszem Patyrą - Zbigniew Wodecki wykonał ognistego „Czardasza”. W finale koncertu Zbigniew Wodecki otrzymał m.in. Bursztynowego Słowika z rąk prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. - „Mam zaszczyt i przyjemność wręczyć nagrodę artyście, który łączy pokolenia, pracowitemu jak pszczółka.” – mówił wręczając artyście nagrodę. Muzykowi platynową TeleKamerę Tele Tygodnia wręczyła redaktor naczelna tygodnika Agnieszka Trojanowicz, dodając: - „Swoją muzyką sprawia pan, że świat staje się piękniejszy”.
Drugi z koncertów wieczoru „Radiowy Przebój Roku” zgromadził wykonawców największych hitów granych w minionym roku przez polskie rozgłośnie radiowe. W Operze Leśnej wystąpili m.in. Sarsa w hicie „Naucz mnie”, Margaret z utworem „Heartbeat”, Natalia Nykiel z piosenką „Bądź duży”, zespół Enej i ich „Zbudujemy dom”, LemON z „Jutrem”, zespół IRA z utworem „Wybacz”, Grzegorz Hyży i jego „Pusty dom” z płyty „Z całych sił” Grzegorz Hyży&Tabb, Kasia Popowska z przebojem „Lecę tam”,

chór Sound’ n’ Grace z piosenką „Na pewno”, a Antek Smykiewicz zaśpiewał razem z publicznością swój hit „Pomimo burz”. W sumie w koncercie usłyszeliśmy niemal 20 radiowych hitów, a specjalną nagrodę czytelników dziennika „Fakt” za hit „Heartbeat” z rąk redaktora naczelnego Roberta Felusia odebrała Margaret. Wśród trzech najpopularniejszych radiowych przebojów ubiegłego roku znaleźli się zespół Video i ich piosenka „Wszystko jedno”. Drugie miejsce zajął chór Sound ‘N Grace ich hitowy „Dach”, a najczęściej odtwarzanym utworem była piosenka „Naucz mnie” Sarsy. Nagrodę wokalistce wręczył pełnomocnik Związku Producentów Audio – Video mecenas Marek Staszewski.
Ostatni muzyczny akord drugiego dnia Polsat SuperHit Festiwal należał do jednej z najbardziej lubianych polskich wokalistek Anny Wyszkoni. Artystka podsumowała 20 lat występów na scenach w całej Polsce i w nagraniowych studiach klimatycznym koncertem zatytułowanym „Życie jest w porządku”. Karierę rozpoczynała jeszcze przed maturą. Dziś ma na koncie cztery platynowe płyty i trzy złote, a jej przeboje, które nagrywa od 20 lat nuci cała Polska. Potrafi wzruszyć, ale i poderwać do tańca co udowodniła w Operze Leśnej. Ze sceny zabrzmiały m.in. „Czy ten Pan i Pani”, „Oczy szeroko zamknięte” czy „Biegnij przed siebie” oraz premierową piosenkę „Nie chcę Cię obchodzić”. Na koniec recitalu wokalistka odebrała specjalną nagrodę od radia RMF FM, którą wręczył jej dyrektor muzyczny stacji Adam Czerwiński.
Gospodarzami drugiego dnia Polsat SuperHit Festiwal 2016 byli Krzysztof Ibisz i Natalia Szroeder, Aleksandra Szwed, Maciej Rock i Maciej Dowbor oraz Kabaret Skeczów Męczących, a także Paulina Sykut – Jeżyna i Kamil Baleja z RMF FM.

Materiał prasowy : Telewizja  Polsat
 Opracowal : Music Media Press dla   MTV24.TV
MTV24.TV  poleca  POLSAT SUPER HIT FESTIWAL 2016   ( 27-29.MAJ  2016 ) w  TV POLSATKomentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica