Charytatywny „Bieg po dom” dla Kubusia

Charytatywny "Bieg po dom" dla Kubusia
11 czerwca w Nawojowej odbył się charytatywny „Bieg po dom” dla Kubusia i jego rodziny. Organizatorem była Fundacja Renovo, Stowarzyszenie Nawojowska Grupa Wsparcia i Fundacja na Ratunek.

Kubuś ma 8 lat, razem z rodzicami i rodzeństwem mieszkają w małym domku. Kilka lat temu rodzice rozpoczęli budowę nowego budynku, ale choroba najmłodszego syna wstrzymała wszystkie prace. Z pomocą przyszło Stowarzyszenie Nawojowska Grupa Wsparcia, która objęła opieką Kubusia i jego rodzinę. To oni zgłosili się do Fundacji Renovo z prośbą o pomoc w dokończeniu budowy domu. Prezesi Łukasz Koczenasz i Łukasz Ziemnik - wulkany energii, wspólnie z Fundacją na Ratunek już po raz drugi „pobiegli po dom”. Do akcji włączyło się wiele firm oraz osób prywatnych, a wspaniałe atrakcje przyciągnęły rzeszę osób. Już od godziny 8.00 można było spotkać wolontariuszy, którzy zajmowali się przygotowaniem imprezy. Cały dzień na scenie miały miejsce wydarzenia artystyczne, występowały zespoły folklorystyczne: Piecuchy, Piątkowioki, zespoły taneczne z Łabowej: Level, Flash, Jet Crew, zaśpiewała Edyta Dobroszek oraz koledzy i koleżanki Kubusia. Można było również skorzystać z przejażdżki motorem wspólnie z grupą motocyklową Sącz Bikers, jazdy konnej z Nowosądeckiego Ośrodka Jazdy Konnej i Hipoterapii „Beskid” w Nawojowej, pomalować twarz, nabyć ciekawą książkę, smacznie zjeść i wziąć udział w licytacji. Dla sportowców
odbyły się biegi na dystansie: 60m, 200m, 400m, 1200m, 3 km oraz bieg główny na 10 km- przepiękną trasą Kotliny Sądeckiej. Do akcji włączyły się również służby mundurowe: GOPR z Krynicy Zdroju, Pogotowie Ratunkowe z Nowego Sącza, OSP Nowy Sącz- Biegonice, OSP - Nawojowa, PSP - Nowy Sącz. Wszystkie zebrane środki zostały przekazane Fundacji, która buduje dom dla rodziny Tuczyńskich z Nawojowej. Gwiazdą wydarzenia był zespół Prokoncepcja, którego występ zakończyłten wspaniały dzień.
Autor: WW

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica