Cichy kącik - Najlepszej polskiej karczmie pogratulował starosta.

Cichy kącik - Najlepszej polskiej karczmie pogratulował starosta.
30 listopada (środa) Jan Golonka, starosta nowosądecki pogratulował Marzenie i Mariuszowi Mikulskim, właścicielom restauracji „Cichy Kącik” tytułu „Najlepsza Karczma w Polsce”.

      „Cichy Kącik” zwyciężył w ogólnopolskim plebiscycie „Poland Best Restaurants” i znalazł się w gronie tak znakomitych restauracji, jak „Belvedere” w Warszawskich Łazienkach. – Dzięki wyróżnieniu zyska nie tylko nagrodzony lokal, ale również cała Sądecczyzna, która może się teraz poszczycić perełką kuchni regionalnej. – mówił Jan Golonka.
      Marzena i Dariusz Mikulscy prowadzą karczmę od kilku lat. Odnowili jej wnętrze, nadając ludowy klimat. Restauracja słynie z zamiłowania gospodarzy do tradycji sądeckiej biesiady, a także kulinarnych rozkoszy regionalnej kuchni. Drewnianą chatę zdobią regionalne akcenty, a także ręcznie malowane kwiaty.
      Specjalnością restauracji jest wyjątkowe danie, a mianowicie ozór wołowy w szarym sosie, z rodzynkami i migdałami, serwowany z ziemniakami pure oraz surówką z selera.

*****
Celem akcji „POLAND 100 BEST RESTAURANT 2011” jest podnoszenie jakości usług restauratorskich, kultury i życzliwości obsługi gości, a także promocja restauracji i oferty gastronomicznej. Restauracje są oceniane przez konsumentów na podstawie ankiet. Jury dokonuje jedynie końcowej weryfikacji rekomendowanych lokali. Łącznie ankieterzy odwiedzili blisko 500 restauracji, dostarczając 10 000 ankiet.

(Red.M) foto Cichy Kącik

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica